Less, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 95 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 11. 2018
- Sídlo
- Vladimíra Clementisa 1211/14, 05001, Revúca
- EBITDA marža18,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť67,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.03netIncome: 436.00revenue: 7 229prevNetIncome: 20 749
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.64equity: 78 551assets: 116 126
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.36equity: 78 551assets: 116 126
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.05revenueYoY: -94.71validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.07netMargin: 6.03ebitda: 1 306revenue: 7 229
Altman Z''-Score5.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.38 % vs. predchádzajúce 19.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.36 % vs. predchádzajúce 24.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 1.31×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.03 % vs. predchádzajúca 15.18 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.64 % vs. predchádzajúca 75.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7229 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 95 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 137 tis. € | −94,7 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 35 tis. € | −96,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 32 tis. € | −96,3 % |
| Čistý zisk | 436 € | 21 tis. € | −97,9 % |
| Aktíva | 116 tis. € | 104 tis. € | +11,6 % |
| Vlastné imanie | 79 tis. € | 78 tis. € | +0,6 % |
- 23. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.6%
- Cudzie zdroje32.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 116 tis. € | 79 tis. € | 1 tis. € | 436 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 137 tis. € | 104 tis. € | 78 tis. € | 35 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 139 tis. € | 156 tis. € | 57 tis. € | 90 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 92 tis. € | 129 tis. € | 21 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 59 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 9 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | -61 € | -61 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52044742
- RÚZ ID
- 1809945
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat139 117 EUR · rok 2021
- 11. 8. 2021Registrácia platcu DPHSK2120879343
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna