MIDETAX s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (309 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 11. 2018
- Sídlo
- Nová 271/31, 03401, Liptovská Štiavnica
- EBITDA marža5,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,9 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.47netIncome: 10 729revenue: 309 401prevNetIncome: -11 035
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.76equity: 72 020assets: 164 564
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.24equity: 72 020assets: 164 564
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 112.33revenueYoY: -1.21validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.24netMargin: 3.47ebitda: 16 200revenue: 309 401
Altman Z''-Score3.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.33 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.56 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.82 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.52 % vs. predchádzajúce -7.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.24 % vs. predchádzajúce 59.77 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.88× vs. predchádzajúce 2.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.47 % vs. predchádzajúca -3.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.76 % vs. predchádzajúca 40.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 309 tis. € | 313 tis. € | −1,2 % |
| EBITDA | 16 tis. € | -9 tis. € | +284,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | -8 tis. € | +284,7 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | -11 tis. € | +197,2 % |
| Aktíva | 165 tis. € | 152 tis. € | +8,0 % |
| Vlastné imanie | 72 tis. € | 61 tis. € | +17,5 % |
- 17. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.8%
- Cudzie zdroje56.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 309 tis. € | 165 tis. € | 72 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 313 tis. € | 152 tis. € | 61 tis. € | -9 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 291 tis. € | 94 tis. € | 72 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 284 tis. € | 92 tis. € | 55 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 161 tis. € | 84 tis. € | 27 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 73 tis. € | 20 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 681 € | 498 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 17. 11. 2018
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 11. 2018
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 11. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 11. 2018
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 11. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 11. 2018
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 17. 11. 2018
- 8Čistiace a upratovacie službyod 17. 11. 2018
- 9Administratívne službyod 17. 11. 2018
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 11. 2018
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení.od 17. 11. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52052893
- RÚZ ID
- 1804749
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat313 181 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 5. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120876483