YUN s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 55 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (121 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 11. 2018
- Sídlo
- Námestie republiky 2248/2, 98401, Lučenec
- EBITDA marža19,3 %
- ROA (návratnosť aktív)9,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,0 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť18,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.92netIncome: 18 051revenue: 120 998prevNetIncome: 2 067
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.80equity: 36 082assets: 191 919
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.20equity: 36 082assets: 191 919
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.36revenueYoY: 55.06validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.34netMargin: 14.92ebitda: 23 402revenue: 120 998
Altman Z''-Score1.84Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.41 % vs. predchádzajúce 1.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.20 % vs. predchádzajúce 86.59 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.63× vs. predchádzajúce 0.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.92 % vs. predchádzajúca 2.65 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.80 % vs. predchádzajúca 13.41 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 55 % na 121 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+55 %), aktíva (+43 %), vlastné imanie (+100 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 121 tis. € | 78 tis. € | +55,1 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 5 tis. € | +352,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 5 tis. € | +352,2 % |
| Čistý zisk | 18 tis. € | 2 tis. € | +773,3 % |
| Aktíva | 192 tis. € | 134 tis. € | +42,7 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 18 tis. € | +100,1 % |
- 17. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.8%
- Cudzie zdroje81.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 121 tis. € | 192 tis. € | 36 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 78 tis. € | 134 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 63 tis. € | 16 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 55 tis. € | 42 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 66 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 28 tis. € | 5 tis. € | -120 € | -131 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52059243
- RÚZ ID
- 1808262
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat120 998 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna