GYNISIS, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (283 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 11. 2018
- Sídlo
- Záblatská 576, 91106, Trenčín
- EBITDA marža29,7 %
- ROA (návratnosť aktív)25,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)28,2 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť89,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.75netIncome: 64 294revenue: 282 617prevNetIncome: 76 881
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.75equity: 228 337assets: 254 414
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.25equity: 228 337assets: 254 414
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 47.47revenueYoY: 2.10validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 29.68netMargin: 22.75ebitda: 83 883revenue: 282 617
Altman Z''-Score15.71Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.27 % vs. predchádzajúce 40.09 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.25 % vs. predchádzajúce 14.46 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.11× vs. predchádzajúce 1.44×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.75 % vs. predchádzajúca 27.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.75 % vs. predchádzajúca 85.54 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 22.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 29.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 283 tis. € | 277 tis. € | +2,1 % |
| EBITDA | 84 tis. € | 98 tis. € | −14,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 75 tis. € | 88 tis. € | −14,2 % |
| Čistý zisk | 64 tis. € | 77 tis. € | −16,4 % |
| Aktíva | 254 tis. € | 192 tis. € | +32,7 % |
| Vlastné imanie | 228 tis. € | 164 tis. € | +39,2 % |
- 21. 11. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.8%
- Cudzie zdroje10.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 283 tis. € | 254 tis. € | 228 tis. € | 84 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 277 tis. € | 192 tis. € | 164 tis. € | 98 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 199 tis. € | 125 tis. € | 87 tis. € | 53 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 164 tis. € | 92 tis. € | 46 tis. € | 48 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 95 tis. € | 82 tis. € | 9 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 41 tis. € | 43 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 11. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvood 31. 1. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 11. 2018
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 21. 11. 2018
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 11. 2018
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 21. 11. 2018
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 21. 11. 2018
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 11. 2018
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 11. 2018
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 11. 2018
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 11. 2018
- 11Faktoring a forfaitingod 21. 11. 2018
- 12Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 21. 11. 2018
- 13Poradenská činnosť v oblasti zdravého životného štýlu a zdravej výživyod 21. 11. 2018
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 11. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52062457
- RÚZ ID
- 1811387
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 11. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat282 617 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna