PD RODÁR, družstvo
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 32 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (1 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- 205
- Dátum vzniku
- 29. 12. 2018
- Sídlo
- Partizánska Ľupča 435, 03215, Partizánska Ľupča
- EBITDA marža-167,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť104 %
- Kapitálová primeranosť-3,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1 669,692netIncome: -19 502revenue: 1 168prevNetIncome: -4 119
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -3.55equity: -31 045assets: 875 143
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 103.55equity: -31 045assets: 875 143
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 135.87revenueYoY: 32.28validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -167.21netMargin: -1 669,692ebitda: -1 953revenue: 1 168
Altman Z''-Score-0.24Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.23 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.23 % vs. predchádzajúce -0.54 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 103.55 % vs. predchádzajúce 101.50 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1669.69 % vs. predchádzajúca -466.48 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -3.55 % vs. predchádzajúca -1.50 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1168 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 32 % na 1168 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1669.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1 tis. € | 883 € | +32,3 % |
| EBITDA | -2 tis. € | -2 tis. € | −29,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | -1 tis. € | −29,7 % |
| Čistý zisk | -20 tis. € | -4 tis. € | −373,5 % |
| Aktíva | 875 tis. € | 768 tis. € | +13,9 % |
| Vlastné imanie | -31 tis. € | -12 tis. € | −169,0 % |
- 29. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 906 tis. €
- Aktíva spolu
- 875 tis. €
- Vlastné imanie
- −31 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1 tis. € | 875 tis. € | -31 tis. € | -2 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 883 € | 768 tis. € | -12 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 718 € | 695 tis. € | -7 tis. € | -2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 729 € | 568 tis. € | -3 tis. € | -1 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 420 tis. € | 882 € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 971 € | 131 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 16 € | 78 tis. € | 236 € | -550 € | -634 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 12. 2018
205
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 10. 2020
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 12. 2018
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 29. 12. 2018
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 12. 2018
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 29. 12. 2018
- 6Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 12. 2018
- 7Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 29. 12. 2018
- 8Opracovanie drevenej hmoty a výroba komponentov z drevaod 29. 12. 2018
- 9Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 29. 12. 2018
- 10Prípravne práce k realizácií stavbyod 29. 12. 2018
- 11Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 12. 2018
- 12Dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 29. 12. 2018
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 12. 2018
- 14Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovanímod 29. 12. 2018
- 15Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 29. 12. 2018
- 16Faktoring a forfaitingod 29. 12. 2018
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 29. 12. 2018
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 29. 12. 2018
- 19Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 12. 2018
- 20Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 29. 12. 2018
- 21Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 29. 12. 2018
- 22Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 29. 12. 2018
- 23Výroba potravinárskych výrobkovod 29. 12. 2018
- 24Výroba nápojovod 29. 12. 2018
- 25Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 29. 12. 2018
- 26Chov vybraných druhov zvieratod 29. 12. 2018
- 27Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 29. 12. 2018
- 28Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 29. 12. 2018
- 29Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 29. 12. 2018
- 30Výroba kŕmnych zmesiod 29. 12. 2018
- 31Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 29. 12. 2018
- 32Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 29. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52069141
- RÚZ ID
- 1812022
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 12. 2018Založenie spoločnosti205
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 168 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna