Stratton Log s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1012 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 12. 2018
- Sídlo
- Dr. Janského 4, 96591, Žiar nad Hronom
- EBITDA marža73,9 %
- ROA (návratnosť aktív)58,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,0 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť63,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.92netIncome: 55 342revenue: 95 543prevNetIncome: 6 656
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.77equity: 60 180assets: 94 364
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.23equity: 60 180assets: 94 364
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3 890,468revenueYoY: 1 012,258validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 73.86netMargin: 57.92ebitda: 70 572revenue: 95 543
Altman Z''-Score9.28Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.85 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 58.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 58.65 % vs. predchádzajúce 77.54 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.23 % vs. predchádzajúce 43.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.01× vs. predchádzajúce 1.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 57.92 % vs. predchádzajúca 77.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.77 % vs. predchádzajúca 56.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1012 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1012 % na 96 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 57.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.58 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 73.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 9 tis. € | +10× |
| EBITDA | 71 tis. € | 8 tis. € | +825,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | 7 tis. € | +825,7 % |
| Čistý zisk | 55 tis. € | 7 tis. € | +731,5 % |
| Aktíva | 94 tis. € | 9 tis. € | +999,3 % |
| Vlastné imanie | 60 tis. € | 5 tis. € | +11× |
- 5. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.8%
- Cudzie zdroje36.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 94 tis. € | 60 tis. € | 71 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 290 € | -2 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | 60 € | 290 € | -2 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -290 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla29. 6. 2021 → 6. 9. 2021
1. Mája 889/49, Púchov
- Založenie spoločnosti5. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 12. 2018 → 6. 9. 2021
Euross s.r.o.
- Zmena sídla5. 12. 2018 → 28. 6. 2021
Sihote 245/11, Medzibrod
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52073076
- RÚZ ID
- 1814469
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat95 543 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 29. 6. 2021Zmena sídla1. Mája 889/49, Púchov
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 5. 12. 2018Zmena obchodného mena→ Euross s.r.o.
- 5. 12. 2018Zmena sídlaSihote 245/11, Medzibrod