M&J CONSTRUCTION COMPANY s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 2831 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (14 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 12. 2018
- Sídlo
- Žirany 415, 95174, Žirany
- EBITDA marža36,6 %
- ROA (návratnosť aktív)23,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,3 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť47,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 28.76netIncome: 3 895revenue: 13 543prevNetIncome: -1 311
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.43equity: 7 894assets: 16 643
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.57equity: 7 894assets: 16 643
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.91revenueYoY: 2 831,385validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.62netMargin: 28.76ebitda: 4 959revenue: 13 543
Altman Z''-Score4.15Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.40 % vs. predchádzajúce -28.51 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.57 % vs. predchádzajúce 13.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.81× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 28.76 % vs. predchádzajúca -283.77 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.43 % vs. predchádzajúca 86.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 13543 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +2831 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 2831 % na 14 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 28.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.29 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 14 tis. € | 462 € | +28× |
| EBITDA | 5 tis. € | -1 tis. € | +524,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -1 tis. € | +524,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -1 tis. € | +397,1 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 5 tis. € | +261,9 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 4 tis. € | +97,4 % |
- 14. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.4%
- Cudzie zdroje52.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 14 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 462 € | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 15 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -238 € | 620 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 182 € | 125 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -269 € | -269 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 12. 2018
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 12. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 12. 2018
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 12. 2018
- 5Sťahovacie službyod 14. 12. 2018
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 14. 12. 2018
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 12. 2018
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 14. 12. 2018
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 12. 2018
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 12. 2018
- 11Čistiace a upratovacie službyod 14. 12. 2018
- 12Administratívne službyod 14. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52081915
- RÚZ ID
- 1817131
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat14 959 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna