ecolandia.sk s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (222 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 12. 2018
- Sídlo
- Prečín 352/352, 01815, Prečín
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)123,7 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.74netIncome: 12 738revenue: 221 976prevNetIncome: 19 215
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.78equity: 10 300assets: 272 610
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.22equity: 10 300assets: 272 610
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 56.45revenueYoY: 22.83validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.51netMargin: 5.74ebitda: 14 455revenue: 221 976
Altman Z''-Score0.44Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.67 % vs. predchádzajúce 8.74 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.22 % vs. predchádzajúce 101.11 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.81× vs. predchádzajúce 0.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.74 % vs. predchádzajúca 10.63 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.78 % vs. predchádzajúca -1.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 124 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (10300 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 222 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 522 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 222 tis. € | 181 tis. € | +22,8 % |
| EBITDA | 14 tis. € | 19 tis. € | −25,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 17 tis. € | −25,6 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 19 tis. € | −33,7 % |
| Aktíva | 273 tis. € | 220 tis. € | +24,0 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | -2 tis. € | +522,5 % |
- 5. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.8%
- Cudzie zdroje96.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 222 tis. € | 273 tis. € | 10 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 181 tis. € | 220 tis. € | -2 tis. € | 19 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 152 tis. € | 156 tis. € | -25 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 81 tis. € | 149 tis. € | -8 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 79 tis. € | 92 tis. € | 5 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 77 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 15 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 12. 2018
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 12. 2018
- 3Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 12. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 12. 2018
- 5Administratívne službyod 5. 12. 2018
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 5. 12. 2018
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 12. 2018
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 12. 2018
- 9Fotografické službyod 5. 12. 2018
- 10Poskytovanie služieb osobného charakteruod 5. 12. 2018
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 5. 12. 2018
- 12Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 5. 12. 2018
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 12. 2018
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 12. 2018
- 15Dizajnérske činnostiod 5. 12. 2018
- 16Výroba bižutérie a suvenírovod 5. 12. 2018
- 17Textilná výrobaod 5. 12. 2018
- 18Odevná výrobaod 5. 12. 2018
- 19Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 5. 12. 2018
- 20Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 12. 2018
- 21Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 12. 2018
- 22Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 5. 12. 2018
- 23Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 5. 12. 2018
- 24Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 5. 12. 2018
- 25Keramická výrobaod 5. 12. 2018
- 26Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 12. 2018
- 27Výroba sviečok a tieniacej technikyod 5. 12. 2018
- 28Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 12. 2018
- 29Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 5. 12. 2018
- 30Sťahovacie službyod 5. 12. 2018
- 31Kuriérske službyod 5. 12. 2018
- 32Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 12. 2018
- 33Čistiace a upratovacie službyod 5. 12. 2018
- 34Vedenie účtovníctvaod 5. 12. 2018
- 35Informačná činnosťod 5. 12. 2018
- 36Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 12. 2018
- 37Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 12. 2018
- 38Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 12. 2018
- 39Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 12. 2018
- 40Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 5. 12. 2018
- 41Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 12. 2018
- 42Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 12. 2018
- 43Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 12. 2018
- 44Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 5. 12. 2018
- 45Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 12. 2018
- 46Výroba kŕmnych zmesíod 5. 12. 2018
- 47Výroba potravinárskych výrobkovod 5. 12. 2018
- 48Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 12. 2018
- 49Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 5. 12. 2018
- 50Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 12. 2018
- 51Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 5. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52087948
- RÚZ ID
- 1819038
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat221 976 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 8. 2019Registrácia platcu DPHSK2120886581
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna