Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

P.D.Performance, s. r. o.

aktívna
Záhradnícka 652/39, 01004, Žilina
podľa §4, registrácia od 11. 12. 2019
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)6,1 mil. €
112,0 %vs 2023
Zisk (2024)88 tis. €
11,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)319 tis. €
38,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)44 %
304,3 %Strednávs 2023
ROE (2024)27.7 %
35,9 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 112 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 66/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje významné tržby (6,1 mil. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 56 % aktív
Silný rasttržby +112 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 1. 2019
Sídlo
Záhradnícka 652/39, 01004, Žilina
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)15,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)27,7 %
  • Zadlženosť44 %
  • Kapitálová primeranosť56,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje významné tržby (6,1 mil. €).
66/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.45
  • netIncome: 88 242
  • revenue: 6 100 829
  • prevNetIncome: 99 507
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 56.16
  • equity: 318 517
  • assets: 567 163
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 43.84
  • equity: 318 517
  • assets: 567 163
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 108.48
  • revenueYoY: 112.01
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.88
  • netMargin: 1.45
  • ebitda: 114 460
  • revenue: 6 100 829
Altman Z''-Score5.40Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.11aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.80aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.15aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.35presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 15.56 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.56 % vs. predchádzajúce 38.53 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 43.84 % vs. predchádzajúce 10.84 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 10.76× vs. predchádzajúce 11.14×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.45 % vs. predchádzajúca 3.46 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.16 % vs. predchádzajúca 89.16 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 112 % na 6.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 15.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby6,1 mil. €2,9 mil. €+112,0 %
EBITDA114 tis. €126 tis. €−9,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)103 tis. €113 tis. €−9,2 %
Čistý zisk88 tis. €100 tis. €−11,3 %
Aktíva567 tis. €258 tis. €+119,6 %
Vlastné imanie319 tis. €230 tis. €+38,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
3 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 1. 2019Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby