Kanka stavebná spoločnosť spol. s r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 15/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (149 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 12. 2018
- Sídlo
- Rybničná 40, 83106, Bratislava - mestská časť Vajnory
- EBITDA marža-6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-23,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3272,1 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -8.90netIncome: -13 252revenue: 148 936prevNetIncome: 961.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.729equity: 405.00assets: 55 580
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.27equity: 405.00assets: 55 580
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.21revenueYoY: -38.41validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.22netMargin: -8.90ebitda: -9 266revenue: 148 936
Altman Z''-Score-1.43Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.95 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -23.84 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -23.84 % vs. predchádzajúce 1.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.27 % vs. predchádzajúce 87.55 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.68× vs. predchádzajúce 3.12×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -8.90 % vs. predchádzajúca 0.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.73 % vs. predchádzajúca 12.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE -3272 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (405 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 38 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -8.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 149 tis. € | 242 tis. € | −38,4 % |
| EBITDA | -9 tis. € | 8 tis. € | −218,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | 7 tis. € | −218,0 % |
| Čistý zisk | -13 tis. € | 961 € | −15× |
| Aktíva | 56 tis. € | 78 tis. € | −28,3 % |
| Vlastné imanie | 405 € | 10 tis. € | −95,8 % |
- 5. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.7%
- Cudzie zdroje99.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 149 tis. € | 56 tis. € | 405 € | -9 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 242 tis. € | 78 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 961 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 176 tis. € | 121 tis. € | 9 tis. € | 18 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 164 tis. € | 91 tis. € | 15 tis. € | -22 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 168 tis. € | 67 tis. € | 40 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 212 tis. € | 53 tis. € | 35 tis. € | 66 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 12 tis. € | 42 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 7. 2021
- 2Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 1. 7. 2021
- 3Dizajnérske činnostiod 1. 7. 2021
- 4administratívne službyod 5. 12. 2018
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 12. 2018
- 6reklamné a marketingové službyod 5. 12. 2018
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 12. 2018
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 12. 2018
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 12. 2018
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 12. 2018
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 12. 2018
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 5. 12. 2018
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 12. 2018
- 14počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 12. 2018
- 15vedenie účtovníctvaod 5. 12. 2018
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 5. 12. 2018
- 17prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 5. 12. 2018
- 18prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 12. 2018
- 19organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 12. 2018
- 20prevádzkovanie športových zariadeníod 5. 12. 2018
- 21čistiace a upratovacie službyod 5. 12. 2018
- 22skladovanieod 5. 12. 2018
- 23vydavateľská činnosťod 5. 12. 2018
- 24správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 5. 12. 2018
- 25vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 12. 2018
- 26organizácia konferencií, seminárov, workshopov, manažérskych tréningovod 5. 12. 2018
- 27správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 5. 12. 2018
- 28sťahovacie službyod 5. 12. 2018
- 29stavebné cenárstvood 5. 12. 2018
- 30prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 12. 2018
- 31prenájom hnuteľných vecíod 5. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52094588
- RÚZ ID
- 1813803
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat241 826 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 21. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120887505
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna