Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ASK Reality Galanta, s. r. o.

aktívna
Hlavná 20, 92700, Šaľa
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2025)46 tis. €
12,1 %vs 2024
Zisk (2025)36 €
47,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)6 tis. €
0,6 %vs 2024
Zadlženosť (2025)21 %
38,7 %Nízkavs 2024
ROE (2025)0.6 %
47,4 %Slabévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 12 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 60/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.1 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 79 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 21 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 12. 2018
Sídlo
Hlavná 20, 92700, Šaľa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-0,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
  • Zadlženosť21 %
  • Kapitálová primeranosť78,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (46 tis. €).
60/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.079
  • netIncome: 36.00
  • revenue: 45 750
  • prevNetIncome: 68.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 78.65
  • equity: 5 656
  • assets: 7 191
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 21.35
  • equity: 5 656
  • assets: 7 191
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 3.27
  • revenueYoY: 12.10
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -0.094
  • netMargin: 0.079
  • ebitda: -43.00
  • revenue: 45 750
Altman Z''-Score5.68Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.55aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.053.87presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.50 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.50 % vs. predchádzajúce 0.79 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 21.35 % vs. predchádzajúce 34.83 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 6.36× vs. predchádzajúce 4.73×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.08 % vs. predchádzajúca 0.17 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.65 % vs. predchádzajúca 65.17 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 45750 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 12 % na 46 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+12 %), ale aktíva klesajú (-17 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby46 tis. €41 tis. €+12,1 %
EBITDA-43 €131 €−132,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-39 €118 €−132,8 %
Čistý zisk36 €68 €−47,1 %
Aktíva7 tis. €9 tis. €−16,6 %
Vlastné imanie6 tis. €6 tis. €+0,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 12. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby