STAVBY Trnka s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 12. 2018
- Sídlo
- Dvorníky 278, 92056, Dvorníky
- EBITDA marža4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)4,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,3 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.77netIncome: 39 899revenue: 1 441 837prevNetIncome: 40 225
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.56equity: 179 018assets: 830 514
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.44equity: 179 018assets: 830 514
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.87revenueYoY: -13.92validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.70netMargin: 2.77ebitda: 67 714revenue: 1 441 837
Altman Z''-Score1.86Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.80 % vs. predchádzajúce 8.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.44 % vs. predchádzajúce 70.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.74× vs. predchádzajúce 3.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.77 % vs. predchádzajúca 2.40 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.56 % vs. predchádzajúca 29.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 1.4 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 1,7 mil. € | −13,9 % |
| EBITDA | 68 tis. € | 57 tis. € | +19,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 61 tis. € | 51 tis. € | +19,7 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 40 tis. € | −0,8 % |
| Aktíva | 831 tis. € | 475 tis. € | +74,9 % |
| Vlastné imanie | 179 tis. € | 139 tis. € | +28,7 % |
- 22. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.6%
- Cudzie zdroje78.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 831 tis. € | 179 tis. € | 68 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 475 tis. € | 139 tis. € | 57 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 458 tis. € | 99 tis. € | 65 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 680 tis. € | 322 tis. € | 52 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 184 tis. € | 114 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 439 tis. € | 97 tis. € | 20 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 17. 2. 2024
- 2vedenie účtovníctvaod 17. 2. 2024
- 3skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 17. 2. 2024
- 4podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 2. 2024
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 12. 2018
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 12. 2018
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 12. 2018
- 8poskytovanie služieb osobného charakteruod 22. 12. 2018
- 9prenájom hnuteľných vecíod 22. 12. 2018
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 12. 2018
- 11reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 12. 2018
- 12čistiace a upratovacie službyod 22. 12. 2018
- 13administratívne službyod 22. 12. 2018
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 12. 2018
- 15prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 12. 2018
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52109836
- RÚZ ID
- 1812274
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 674 965 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 30. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120896129
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna