KANAS SC, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 110 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (461 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 1. 2019
- Sídlo
- Trnková 20, 08221, Veľký Šariš
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)5,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,6 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.22netIncome: 5 633revenue: 460 950prevNetIncome: 3 227
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.42equity: 41 540assets: 97 937
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.58equity: 41 540assets: 97 937
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 67.24revenueYoY: 110.20validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.01netMargin: 1.22ebitda: 9 273revenue: 460 950
Altman Z''-Score3.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.75 % vs. predchádzajúce 4.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.58 % vs. predchádzajúce 44.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.71× vs. predchádzajúce 3.38×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.22 % vs. predchádzajúca 1.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.42 % vs. predchádzajúca 55.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 110 % na 461 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+110 %) ako vlastné imanie (+16 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 461 tis. € | 219 tis. € | +110,2 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 4 tis. € | +110,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 4 tis. € | +110,8 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 3 tis. € | +74,6 % |
| Aktíva | 98 tis. € | 65 tis. € | +51,0 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 36 tis. € | +15,7 % |
- 30. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.4%
- Cudzie zdroje57.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 461 tis. € | 98 tis. € | 42 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 219 tis. € | 65 tis. € | 36 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 14 tis. € | 33 tis. € | 33 tis. € | -603 € | -751 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 28 tis. € | 36 tis. € | 33 tis. € | -149 € | -334 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 45 tis. € | 37 tis. € | 34 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 27 tis. € | 18 tis. € | 18 tis. € | 382 € | 204 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 21 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti30. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52116743
- RÚZ ID
- 1825222
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat460 950 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 1. 6. 2024Registrácia platcu DPHSK2120920659
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna