Dansimi s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (104 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2019
- Sídlo
- Dlhé Pole 1192, 01332, Dlhé Pole
- EBITDA marža18,0 %
- ROA (návratnosť aktív)17,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,0 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.91netIncome: 14 477revenue: 104 090prevNetIncome: 9 751
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.88equity: 76 351assets: 82 202
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.12equity: 76 351assets: 82 202
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 32.62revenueYoY: 43.48validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.99netMargin: 13.91ebitda: 18 722revenue: 104 090
Altman Z''-Score19.66Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.61 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.61 % vs. predchádzajúce 14.34 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.12 % vs. predchádzajúce 8.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.91 % vs. predchádzajúca 13.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.88 % vs. predchádzajúca 91.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 104 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 104 tis. € | 73 tis. € | +43,5 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 13 tis. € | +49,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 11 tis. € | +49,2 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 10 tis. € | +48,5 % |
| Aktíva | 82 tis. € | 68 tis. € | +20,9 % |
| Vlastné imanie | 76 tis. € | 62 tis. € | +23,4 % |
- 22. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.9%
- Cudzie zdroje7.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 104 tis. € | 82 tis. € | 76 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 73 tis. € | 68 tis. € | 62 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 83 tis. € | 58 tis. € | 52 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 75 tis. € | 45 tis. € | 40 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 58 tis. € | 32 tis. € | 28 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 25 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 2. 2019 → 27. 6. 2022
Forbaky-Klukany 735, Dlhé Pole
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta v sektore poskytovania úverov, úverov na bývanie a sprostredkovateľských úverovod 8. 10. 2019
- 2vykonávanie činnosti podriadeného finančného agenta v sektore poistenia alebo zaisteniaod 2. 8. 2019
- 3čistiace a upratovacie službyod 22. 2. 2019
- 4reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 2. 2019
- 5administratívne službyod 22. 2. 2019
- 6výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 2. 2019
- 7podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 22. 2. 2019
- 8kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2019
- 9nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 2. 2019
- 10sťahovacie službyod 22. 2. 2019
- 11skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 2. 2019
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 2. 2019
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 2. 2019
- 14prenájom hnuteľných vecíod 22. 2. 2019
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52123774
- RÚZ ID
- 1830893
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat104 090 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 18. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2120937236
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 22. 2. 2019Zmena sídlaForbaky-Klukany 735, Dlhé Pole