Finančný žralok Robik, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (310 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 1. 2019
- Sídlo
- Nám. 1. mája 14, 92101, Piešťany
- EBITDA marža24,6 %
- ROA (návratnosť aktív)25,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,5 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť96,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.36netIncome: 60 080revenue: 310 301prevNetIncome: 96 136
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.74equity: 226 610assets: 234 240
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.26equity: 226 610assets: 234 240
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.16revenueYoY: 43.41validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.59netMargin: 19.36ebitda: 76 297revenue: 310 301
Altman Z''-Score41.05Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 31.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.65 % vs. predchádzajúce 45.89 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.26 % vs. predchádzajúce 20.80 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.36 % vs. predchádzajúca 44.43 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.74 % vs. predchádzajúca 79.20 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 43 % na 310 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 19.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 310 tis. € | 216 tis. € | +43,4 % |
| EBITDA | 76 tis. € | 125 tis. € | −39,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 69 tis. € | 113 tis. € | −39,1 % |
| Čistý zisk | 60 tis. € | 96 tis. € | −37,5 % |
| Aktíva | 234 tis. € | 209 tis. € | +11,8 % |
| Vlastné imanie | 227 tis. € | 166 tis. € | +36,6 % |
- 4. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.7%
- Cudzie zdroje3.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 310 tis. € | 234 tis. € | 227 tis. € | 76 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 216 tis. € | 209 tis. € | 166 tis. € | 125 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 135 tis. € | 85 tis. € | 70 tis. € | 59 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 155 tis. € | 64 tis. € | 62 tis. € | 77 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 180 tis. € | 211 tis. € | 186 tis. € | 150 tis. € | 119 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 135 tis. € | 85 tis. € | 68 tis. € | 79 tis. € | 63 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 1. 2019
- 2poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 4. 1. 2019
- 3ozvučovanie a osvetľovanie kultúrno-spoločenských a športových podujatíod 4. 1. 2019
- 4prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 4. 1. 2019
- 5prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 4. 1. 2019
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 1. 2019
- 7reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 1. 2019
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 1. 2019
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 1. 2019
- 10prenájom hnuteľných vecíod 4. 1. 2019
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 1. 2019
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 1. 2019
- 13uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 1. 2019
- 14počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 1. 2019
- 15vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 4. 1. 2019
- 16služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 4. 1. 2019
- 17fotografické službyod 4. 1. 2019
- 18administratívne službyod 4. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52124134
- RÚZ ID
- 1816535
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat310 301 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 9. 2019Registrácia platcu DPHSK2120903279