Palarino s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 267 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (14 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 12. 2018
- Sídlo
- Ulica 1. Mája 98/13, 03101, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-2,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.28netIncome: 1 736revenue: 14 137prevNetIncome: -12 862
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -2.27equity: -8 614assets: 380 003
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 102.27equity: -8 614assets: 380 003
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 267.29validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.68netMargin: 12.28ebitda: 2 076revenue: 14 137
Altman Z''-Score-0.15Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.46 % vs. predchádzajúce -3.38 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 102.27 % vs. predchádzajúce 102.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.04× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.28 % vs. predchádzajúca -334.16 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -2.27 % vs. predchádzajúca -2.72 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 14137 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +267 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 267 % na 14 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 12.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 3849 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 14 tis. € | 4 tis. € | +267,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -13 tis. € | +116,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -11 tis. € | +116,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -13 tis. € | +113,5 % |
| Aktíva | 380 tis. € | 381 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | -9 tis. € | -10 tis. € | +16,8 % |
- 29. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 389 tis. €
- Aktíva spolu
- 380 tis. €
- Vlastné imanie
- −8.6 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 14 tis. € | 380 tis. € | -9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 4 tis. € | 381 tis. € | -10 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 390 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 332 tis. € | 4 tis. € | -420 € | -420 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 333 tis. € | 4 tis. € | -355 € | -365 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 264 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 233 tis. € | 5 tis. € | — | -150 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52125076
- RÚZ ID
- 1814954
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat14 137 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 2. 2019Registrácia platcu DPHSK2120900991