ZDRAVIE & VÝKON s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2019
- Sídlo
- Tupého 14280/36, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,9 %
- Zadlženosť28 %
- Kapitálová primeranosť72,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.75netIncome: 582.00revenue: 15 500prevNetIncome: 366.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.37equity: 6 514assets: 9 001
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.63equity: 6 514assets: 9 001
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -20.77revenueYoY: 20.59validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.75netMargin: 3.75ebitda: 1 047revenue: 15 500
Altman Z''-Score5.35Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.47 % vs. predchádzajúce 3.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.63 % vs. predchádzajúce 47.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.72× vs. predchádzajúce 1.13×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.75 % vs. predchádzajúca 2.85 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.37 % vs. predchádzajúca 52.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 15500 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 21 % na 16 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+21 %), ale aktíva klesajú (-21 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 13 tis. € | +20,6 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 733 € | +42,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 942 € | 660 € | +42,8 % |
| Čistý zisk | 582 € | 366 € | +59,0 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 11 tis. € | −20,9 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 6 tis. € | +9,8 % |
- 15. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.4%
- Cudzie zdroje27.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 582 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 13 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 733 € | 366 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | -335 € | -370 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 11 tis. € | 6 tis. € | -700 € | -788 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 15 tis. € | 35 tis. € | 2 tis. € | 939 € | 827 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 28 tis. € | 35 tis. € | 797 € | -589 € | -675 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 50 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla23. 9. 2023 → 30. 9. 2024
Nové Záhrady I/9, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti15. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 1. 2019 → 22. 9. 2023
Ivanská cesta 30/D, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 9. 2023
- 2Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 23. 9. 2023
- 3Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 23. 9. 2023
- 4Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 23. 9. 2023
- 5Čistiace a upratovacie službyod 23. 9. 2023
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 1. 2019
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 1. 2019
- 8Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 1. 2019
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 1. 2019
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 1. 2019
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 1. 2019
- 12Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 1. 2019
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 1. 2019
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 1. 2019
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 15. 1. 2019
- 16Administratívne službyod 15. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52143988
- RÚZ ID
- 1813414
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 23. 9. 2023Zmena sídlaNové Záhrady I/9, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat49 635 EUR · rok 2019
- 15. 1. 2019Zmena sídlaIvanská cesta 30/D, Bratislava - mestská časť Ružinov