SPECTER sales s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 52 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,1 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 3. 2019
- Sídlo
- ul. 29. augusta 1524/24, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)28,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,0 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť44,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.39netIncome: 42 756revenue: 3 073 048prevNetIncome: 40 641
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.47equity: 66 801assets: 150 215
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.53equity: 66 801assets: 150 215
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 110.34revenueYoY: -52.01validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.78netMargin: 1.39ebitda: 85 579revenue: 3 073 048
Altman Z''-Score8.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.84 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.46 % vs. predchádzajúce 2.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.53 % vs. predchádzajúce 91.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 20.46× vs. predchádzajúce 3.99×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.39 % vs. predchádzajúca 0.63 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.47 % vs. predchádzajúca 8.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 91 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 52 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 28.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,1 mil. € | 6,4 mil. € | −52,0 % |
| EBITDA | 86 tis. € | 81 tis. € | +5,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 77 tis. € | 73 tis. € | +5,7 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 41 tis. € | +5,2 % |
| Aktíva | 150 tis. € | 1,6 mil. € | −90,6 % |
| Vlastné imanie | 67 tis. € | 134 tis. € | −50,2 % |
- 14. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 4. 6. 2025Zmena obchodného mena
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.5%
- Cudzie zdroje55.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,1 mil. € | 150 tis. € | 67 tis. € | 86 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6,4 mil. € | 1,6 mil. € | 134 tis. € | 81 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5,4 mil. € | 1,3 mil. € | 94 tis. € | 176 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,5 mil. € | 307 tis. € | 32 tis. € | 40 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 324 tis. € | 26 tis. € | 29 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 75 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | -968 € | 945 € | EUR |
História a zmeny
- Zmena obchodného mena4. 6. 2025 → 7. 8. 2025
FusionCar Depot, s. r. o.
- Zmena sídla14. 6. 2022 → 24. 6. 2025
Kamenná 8422/25A, Žilina
- Zmena sídla26. 9. 2020 → 13. 6. 2022
Rosinská cesta 8, Žilina
- Založenie spoločnosti14. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 3. 2019 → 3. 6. 2025
RMG cars, s. r. o.
- Zmena sídla14. 3. 2019 → 25. 9. 2020
Veľká Okružná 1309/17, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52151786
- RÚZ ID
- 1835705
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 4. 6. 2025Zmena obchodného mena→ FusionCar Depot, s. r. o.
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat6 403 093 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 14. 6. 2022Zmena sídlaKamenná 8422/25A, Žilina
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 26. 9. 2020Zmena sídlaRosinská cesta 8, Žilina
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 14. 3. 2019Zmena obchodného mena→ RMG cars, s. r. o.
- 14. 3. 2019Zmena sídlaVeľká Okružná 1309/17, Žilina