K - CONTROLL s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2019
- Sídlo
- Damjanichova 3138/1, 94501, Komárno
- EBITDA marža10,5 %
- ROA (návratnosť aktív)23,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)38,4 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť60,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.41netIncome: 142 022revenue: 2 215 104prevNetIncome: -131 916
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.13equity: 369 625assets: 614 711
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.87equity: 369 625assets: 614 711
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 43.80revenueYoY: 3.60validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.54netMargin: 6.41ebitda: 233 396revenue: 2 215 104
Altman Z''-Score7.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.10 % vs. predchádzajúce -22.68 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.87 % vs. predchádzajúce 50.51 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.60× vs. predchádzajúce 3.68×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.41 % vs. predchádzajúca -6.17 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.13 % vs. predchádzajúca 49.49 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 23.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 2,1 mil. € | +3,6 % |
| EBITDA | 233 tis. € | -49 tis. € | +579,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 210 tis. € | -44 tis. € | +579,7 % |
| Čistý zisk | 142 tis. € | -132 tis. € | +207,7 % |
| Aktíva | 615 tis. € | 582 tis. € | +5,7 % |
| Vlastné imanie | 370 tis. € | 288 tis. € | +28,4 % |
- 22. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.1%
- Cudzie zdroje39.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 615 tis. € | 370 tis. € | 233 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 582 tis. € | 288 tis. € | -49 tis. € | -132 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2,6 mil. € | 803 tis. € | 481 tis. € | 377 tis. € | 192 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,9 mil. € | 682 tis. € | 315 tis. € | 404 tis. € | 201 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 405 tis. € | 114 tis. € | 137 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 360 tis. € | 116 tis. € | 68 tis. € | 106 tis. € | 63 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba výrobkov z gumy a plastovod 1. 5. 2024
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 5. 2021
- 3Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 27. 5. 2021
- 4Vykonávanie činnosti agentúry dočasného zamestnávaniaod 9. 12. 2020
- 5Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 9. 7. 2020
- 6Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 17. 4. 2020
- 7Chov vybraných druhov zvieratod 17. 4. 2020
- 8Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 17. 4. 2020
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 4. 2020
- 10Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 17. 4. 2020
- 11Výroba nápojovod 17. 4. 2020
- 12Prenájom hnuteľných vecíod 17. 4. 2020
- 13Administratívne službyod 22. 1. 2019
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 1. 2019
- 15Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 1. 2019
- 16Čistiace a upratovacie službyod 22. 1. 2019
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 1. 2019
- 18Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 1. 2019
- 19Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 1. 2019
- 20Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 1. 2019
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 1. 2019
- 22Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 22. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52167844
- RÚZ ID
- 1825209
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat2 559 286 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 9. 2019Registrácia platcu DPHSK2120914015