Chachula s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (113 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2019
- Sídlo
- Veľká okružná 17, 01001, Žilina
- EBITDA marža3,3 %
- ROA (návratnosť aktív)7,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,4 %
- Zadlženosť20 %
- Kapitálová primeranosť80,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.15netIncome: 2 418revenue: 112 549prevNetIncome: 2 812
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.13equity: 25 776assets: 32 166
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.87equity: 25 776assets: 32 166
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 50.82revenueYoY: 33.18validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.28netMargin: 2.15ebitda: 3 690revenue: 112 549
Altman Z''-Score8.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.58 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.66 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.52 % vs. predchádzajúce 11.31 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.87 % vs. predchádzajúce 6.07 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.50× vs. predchádzajúce 3.40×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.15 % vs. predchádzajúca 3.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.13 % vs. predchádzajúca 93.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 113 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 80 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+33 %) ako vlastné imanie (+10 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 113 tis. € | 85 tis. € | +33,2 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 4 tis. € | −3,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 3 tis. € | −3,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −14,0 % |
| Aktíva | 32 tis. € | 25 tis. € | +29,3 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 23 tis. € | +10,4 % |
- 26. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.1%
- Cudzie zdroje19.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 113 tis. € | 32 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 85 tis. € | 25 tis. € | 23 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 124 tis. € | 29 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 122 tis. € | 26 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 77 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 39 tis. € | 4 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 10 tis. € | 21 tis. € | 5 tis. € | 628 € | 495 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 2. 2019 → 16. 8. 2019
Inštalatér pre tvoju stavbu s. r. o.
- Zmena sídla26. 2. 2019 → 12. 9. 2019
404, Čierne
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení tlakovýchod 14. 9. 2022
- 2Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynovýchod 14. 9. 2022
- 3Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení – plynovýchod 26. 2. 2019
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2019
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 2. 2019
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 2. 2019
- 7Vedenie účtovníctvaod 26. 2. 2019
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 2. 2019
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 2. 2019
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 2. 2019
- 11Administratívne službyod 26. 2. 2019
- 12Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 2. 2019
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 2. 2019
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 2. 2019
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 26. 2. 2019
- 16Čistiace a upratovacie službyod 26. 2. 2019
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 2. 2019
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 2. 2019
- 19Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 2. 2019
- 20Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 26. 2. 2019
- 21Chov vybraných druhov zvieratod 26. 2. 2019
- 22Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 26. 2. 2019
- 23Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 26. 2. 2019
- 24Textilná výrobaod 26. 2. 2019
- 25Odevná výrobaod 26. 2. 2019
- 26Spracovanie kožeod 26. 2. 2019
- 27Výroba obuvi a kompotentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 26. 2. 2019
- 28Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 26. 2. 2019
- 29Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 26. 2. 2019
- 30Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 26. 2. 2019
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 26. 2. 2019
- 32Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 26. 2. 2019
- 33Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 26. 2. 2019
- 34Výroba bižutérie a suvenírovod 26. 2. 2019
- 35Výroba hudobných nástrojovod 26. 2. 2019
- 36Výroba hračiek a hierod 26. 2. 2019
- 37Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 26. 2. 2019
- 38Výroba sviečok a tieniacej technikyod 26. 2. 2019
- 39Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 26. 2. 2019
- 40Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 26. 2. 2019
- 41Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 26. 2. 2019
- 42Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 2. 2019
- 43Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 26. 2. 2019
- 44Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 26. 2. 2019
- 45Sťahovacie službyod 26. 2. 2019
- 46Prevádzka malých plavidielod 26. 2. 2019
- 47Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 26. 2. 2019
- 48Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 26. 2. 2019
- 49Prevádzkovanie úschovníod 26. 2. 2019
- 50Kuriérske službyod 26. 2. 2019
- 51Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 26. 2. 2019
- 52Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 26. 2. 2019
- 53Prevádzkovanie výdajne stravyod 26. 2. 2019
- 54Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 26. 2. 2019
- 55Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 26. 2. 2019
- 56Poskytovanie služieb v rybárstveod 26. 2. 2019
- 57Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 26. 2. 2019
- 58Výroba potravinárskych výrobkovod 26. 2. 2019
- 59Výroba kŕmnych zmesíod 26. 2. 2019
- 60Výroba nápojovod 26. 2. 2019
- 61Opracovanie drevnej hmoty štiepaním, lúpanímod 26. 2. 2019
- 62Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 26. 2. 2019
- 63Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 26. 2. 2019
- 64Výroba koksu a rafinovaných produktovod 26. 2. 2019
- 65Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 26. 2. 2019
- 66Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 26. 2. 2019
- 67Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 26. 2. 2019
- 68Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 26. 2. 2019
- 69Keramická výrobaod 26. 2. 2019
- 70Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 26. 2. 2019
- 71Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 26. 2. 2019
- 72Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 26. 2. 2019
- 73Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 26. 2. 2019
- 74Finančný lízingod 26. 2. 2019
- 75Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 26. 2. 2019
- 76Záložneod 26. 2. 2019
- 77Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 26. 2. 2019
- 78Faktoring a forfaitingod 26. 2. 2019
- 79Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 26. 2. 2019
- 80Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 26. 2. 2019
- 81Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 26. 2. 2019
- 82Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 2. 2019
- 83Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 26. 2. 2019
- 84Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 26. 2. 2019
- 85Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 26. 2. 2019
- 86Zadávanie klinického skúšania liečivod 26. 2. 2019
- 87Dizajnérske činnostiod 26. 2. 2019
- 88Fotografické službyod 26. 2. 2019
- 89Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 26. 2. 2019
- 90Služby požičovníod 26. 2. 2019
- 91Informačná činnosťod 26. 2. 2019
- 92Verejné obstarávanieod 26. 2. 2019
- 93Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 26. 2. 2019
- 94Prevádzkovanie jaslíod 26. 2. 2019
- 95Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 26. 2. 2019
- 96Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 26. 2. 2019
- 97Dopravná zdravotná službaod 26. 2. 2019
- 98Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 26. 2. 2019
- 99Poskytovanie sociálnych služiebod 26. 2. 2019
- 100Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 26. 2. 2019
- 101Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 26. 2. 2019
- 102Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 26. 2. 2019
- 103Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 2. 2019
- 104Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 26. 2. 2019
- 105Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 26. 2. 2019
- 106Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 26. 2. 2019
- 107Poskytovanie služieb osobného charakteruod 26. 2. 2019
- 108Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 26. 2. 2019
- 109Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 26. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52170845
- RÚZ ID
- 1825853
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat123 634 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 22. 1. 2020Registrácia platcu DPHSK2120950854
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 26. 2. 2019Zmena obchodného mena→ Inštalatér pre tvoju stavbu s. r. o.
- 26. 2. 2019Zmena sídla404, Čierne