MLYNVET s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 34 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (106 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 1. 2019
- Sídlo
- Staré Grunty 9/B, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža14,4 %
- ROA (návratnosť aktív)16,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,0 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.06netIncome: 11 672revenue: 105 574prevNetIncome: 1 029
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.99equity: 38 869assets: 70 690
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.01equity: 38 869assets: 70 690
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.18revenueYoY: 33.55validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.42netMargin: 11.06ebitda: 15 222revenue: 105 574
Altman Z''-Score5.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.51 % vs. predchádzajúce 1.40 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.01 % vs. predchádzajúce 62.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.49× vs. predchádzajúce 1.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.06 % vs. predchádzajúca 1.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.99 % vs. predchádzajúca 37.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 34 % na 106 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 16.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 106 tis. € | 79 tis. € | +33,6 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 3 tis. € | +391,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 3 tis. € | +391,2 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 1 tis. € | +10× |
| Aktíva | 71 tis. € | 73 tis. € | −3,7 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 27 tis. € | +42,9 % |
- 31. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.0%
- Cudzie zdroje45.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 106 tis. € | 71 tis. € | 39 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 79 tis. € | 73 tis. € | 27 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 57 tis. € | 53 tis. € | 26 tis. € | -18 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 60 tis. € | 53 tis. € | 44 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 65 tis. € | 42 tis. € | 32 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 48 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba veterinárnych prípravkovod 18. 5. 2021
- 2poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 31. 1. 2019
- 3výroba kŕmnych zmesíod 31. 1. 2019
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 31. 1. 2019
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 31. 1. 2019
- 6kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 31. 1. 2019
- 7počítačové službyod 31. 1. 2019
- 8služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 31. 1. 2019
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 1. 2019
- 10prenájom hnuteľných vecíod 31. 1. 2019
- 11administratívne službyod 31. 1. 2019
- 12súkromné veterinárne činnosti a službyod 31. 1. 2019
- 13reklamné a marketingové službyod 31. 1. 2019
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 31. 1. 2019
- 15prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 1. 2019
- 16organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 31. 1. 2019
- 17organizovanie kurzov, školení a seminárovod 31. 1. 2019
- 18vydavateľská činnosťod 31. 1. 2019
- 19nákladná cestná doprava vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 31. 1. 2019
- 20vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 31. 1. 2019
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 31. 1. 2019
- 22čistiace a upratovacie službyod 31. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52180646
- RÚZ ID
- 1821903
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat105 574 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 25. 3. 2020Registrácia platcu DPHSK2120922485
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna