KARS Hlohovec s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 50 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 12/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (279 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 2. 2019
- Sídlo
- Rovná 3412/9, 92001, Hlohovec
- EBITDA marža-1,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-28,1 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.89netIncome: -5 284revenue: 279 025prevNetIncome: 30 235
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.39equity: 18 784assets: 223 789
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.61equity: 18 784assets: 223 789
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 460.85revenueYoY: -50.46validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.21netMargin: -1.89ebitda: -3 364revenue: 279 025
Altman Z''-Score0.38Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.36 % vs. predchádzajúce 4.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.61 % vs. predchádzajúce 96.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.25× vs. predchádzajúce 0.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.89 % vs. predchádzajúca 5.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.39 % vs. predchádzajúca 3.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 64 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 50 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 279 tis. € | 563 tis. € | −50,5 % |
| EBITDA | -3 tis. € | 451 tis. € | −100,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -3 tis. € | 406 tis. € | −100,7 % |
| Čistý zisk | -5 tis. € | 30 tis. € | −117,5 % |
| Aktíva | 224 tis. € | 628 tis. € | −64,4 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 24 tis. € | −22,0 % |
- 9. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.4%
- Cudzie zdroje91.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 279 tis. € | 224 tis. € | 19 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 563 tis. € | 628 tis. € | 24 tis. € | 451 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 23 tis. € | 802 tis. € | -6 tis. € | -10 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 519 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 284 tis. € | 5 tis. € | -132 € | -132 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 27 tis. € | 5 tis. € | -13 € | -77 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 282 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 67 € | 48 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 2. 2019 → 2. 9. 2019
Kalinčiakova 1126/6, Hlohovec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 2. 2019
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 2. 2019
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 2. 2019
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 2. 2019
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 2. 2019
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 2. 2019
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 2. 2019
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 2. 2019
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 9. 2. 2019
- 10Čistiace a upratovacie službyod 9. 2. 2019
- 11Prevádzkovanie cestovnej agentúryod 9. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52180786
- RÚZ ID
- 1822061
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat563 251 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 7. 2020Registrácia platcu DPHSK2120928062
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 9. 2. 2019Zmena sídlaKalinčiakova 1126/6, Hlohovec