OLIMA, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (123 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 2. 2019
- Sídlo
- Platanová 10, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža51,3 %
- ROA (návratnosť aktív)32,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,0 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 40.06netIncome: 49 437revenue: 123 401prevNetIncome: 80 515
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.73equity: 149 878assets: 153 353
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.27equity: 149 878assets: 153 353
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.68revenueYoY: -17.75validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 51.34netMargin: 40.06ebitda: 63 352revenue: 123 401
Altman Z''-Score55.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.92 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 45.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 32.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 32.24 % vs. predchádzajúce 48.61 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.27 % vs. predchádzajúce 14.22 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.80× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 40.06 % vs. predchádzajúca 53.67 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.73 % vs. predchádzajúca 85.78 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 123 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 40.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.40 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 51.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 123 tis. € | 150 tis. € | −17,7 % |
| EBITDA | 63 tis. € | 103 tis. € | −38,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 57 tis. € | 92 tis. € | −38,3 % |
| Čistý zisk | 49 tis. € | 81 tis. € | −38,6 % |
| Aktíva | 153 tis. € | 166 tis. € | −7,4 % |
| Vlastné imanie | 150 tis. € | 142 tis. € | +5,5 % |
- 6. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 1. 2. 2025Registrácia platcu DPH
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.7%
- Cudzie zdroje2.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 123 tis. € | 153 tis. € | 150 tis. € | 63 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 150 tis. € | 166 tis. € | 142 tis. € | 103 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 69 tis. € | 161 tis. € | 158 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 84 tis. € | 142 tis. € | 141 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 55 tis. € | 132 tis. € | 128 tis. € | -15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 109 tis. € | 152 tis. € | 143 tis. € | 53 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 165 tis. € | 131 tis. € | 102 tis. € | 123 tis. € | 97 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 6. 2. 2019
- 2Kúpa tovaru na účely predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 2. 2019
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 2. 2019
- 4Administratívne službyod 6. 2. 2019
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 2. 2019
- 6Vedenie účtovníctvaod 6. 2. 2019
- 7Reklamné a marketingové službyod 6. 2. 2019
- 8Faktoring a forfaitingod 6. 2. 2019
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 2. 2019
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 2. 2019
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 6. 2. 2019
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 2. 2019
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 2. 2019
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 2. 2019
- 15Ubytovacie služby bez poskytnutia pohostinských činnostíod 6. 2. 2019
- 16Čistiace a upratovacie službyod 6. 2. 2019
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 6. 2. 2019
- 18Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 2. 2019
- 19Prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 2. 2019
- 20Počítačové službyod 6. 2. 2019
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 6. 2. 2019
- 22Vydavateľská činnosťod 6. 2. 2019
- 23Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 6. 2. 2019
- 24Dizajnérske činnostiod 6. 2. 2019
- 25Fotografické službyod 6. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52181979
- RÚZ ID
- 1820996
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 1. 2. 2025Registrácia platcu DPHSK2120928106
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat164 544 EUR · rok 2019