Silver Age s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 71 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (19 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 2. 2019
- Sídlo
- Gen.Klapku 68/46, 94501, Komárno
- EBITDA marža17,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,4 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť68,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.54netIncome: 2 054revenue: 19 495prevNetIncome: 751.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 68.11equity: 12 542assets: 18 413
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 31.89equity: 12 542assets: 18 413
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.575revenueYoY: 70.59validHistoryYears: 6.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.85netMargin: 10.54ebitda: 3 480revenue: 19 495
Altman Z''-Score6.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.16 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.16 % vs. predchádzajúce 4.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 31.89 % vs. predchádzajúce 37.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.06× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.54 % vs. predchádzajúca 6.57 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.11 % vs. predchádzajúca 62.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 19495 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 71 % na 19 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 19 tis. € | 11 tis. € | +70,6 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 1 tis. € | +208,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 1 tis. € | +208,2 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 751 € | +173,5 % |
| Aktíva | 18 tis. € | 17 tis. € | +9,2 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 10 tis. € | +19,6 % |
- 2. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie68.1%
- Cudzie zdroje31.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 19 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | 751 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 1 tis. € | 942 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 19 tis. € | 24 € | 341 € | 836 € | 341 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prekladateľské a tlmočnícke služby - anglický jazyk, maďarský jazykod 9. 7. 2019
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 2. 2. 2019
- 3Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 2. 2. 2019
- 4Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 2. 2. 2019
- 5Poskytovanie služieb v rybárstveod 2. 2. 2019
- 6Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 2. 2. 2019
- 7Výroba potravinárskych výrobkovod 2. 2. 2019
- 8Výroba kŕmnych zmesíod 2. 2. 2019
- 9Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 2. 2. 2019
- 10Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 2. 2. 2019
- 11Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 2. 2. 2019
- 12Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 2. 2019
- 13Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 2. 2. 2019
- 14Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 2. 2. 2019
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 2. 2019
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 2. 2019
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 2. 2019
- 18Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 2. 2019
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 2. 2. 2019
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2019
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 2. 2019
- 22Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 2. 2019
- 23Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 2. 2. 2019
- 24Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 2. 2. 2019
- 25Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 2. 2019
- 26Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 2. 2. 2019
- 27Vedenie účtovníctvaod 2. 2. 2019
- 28Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 2. 2019
- 29Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 2. 2. 2019
- 30Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 2. 2019
- 31Dizajnérske činnostiod 2. 2. 2019
- 32Prenájom hnuteľných vecíod 2. 2. 2019
- 33Informačná činnosťod 2. 2. 2019
- 34Čistiace a upratovacie službyod 2. 2. 2019
- 35Administratívne službyod 2. 2. 2019
- 36Verejné obstarávanieod 2. 2. 2019
- 37Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 2. 2019
- 38Poskytovanie sociálnych služiebod 2. 2. 2019
- 39Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 2. 2. 2019
- 40Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 2. 2019
- 41Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 2. 2019
- 42Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 2. 2019
- 43Poskytovanie služieb osobného charakteruod 2. 2. 2019
- 44Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 2. 2. 2019
- 45Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 2. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52188230
- RÚZ ID
- 1822042
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat19 495 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna