DesignJK s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (186 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 2. 2019
- Sídlo
- Na močidlách 1319/36, 04018, Košice - mestská časť Krásna
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť9 %
- Kapitálová primeranosť90,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.95netIncome: 5 485revenue: 185 618prevNetIncome: 138 335
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.65equity: 148 819assets: 164 176
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.35equity: 148 819assets: 164 176
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -54.43validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.85netMargin: 2.95ebitda: 9 000revenue: 185 618
Altman Z''-Score15.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.86 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.34 % vs. predchádzajúce 71.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.35 % vs. predchádzajúce 26.23 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.13× vs. predchádzajúce 2.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.95 % vs. predchádzajúca 33.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.65 % vs. predchádzajúca 73.77 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 54 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 186 tis. € | 407 tis. € | −54,4 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 176 tis. € | −94,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 158 tis. € | −94,9 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 138 tis. € | −96,0 % |
| Aktíva | 164 tis. € | 194 tis. € | −15,5 % |
| Vlastné imanie | 149 tis. € | 143 tis. € | +3,8 % |
- 6. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.6%
- Cudzie zdroje9.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 186 tis. € | 164 tis. € | 149 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 407 tis. € | 194 tis. € | 143 tis. € | 176 tis. € | 138 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 0 € | 0 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 2. 2019 → 2. 1. 2023
Encanto s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 4. 9. 2024
- 2Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 4. 9. 2024
- 3Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 4. 9. 2024
- 4Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 4. 9. 2024
- 5Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 4. 9. 2024
- 6Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 9. 2024
- 7Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 4. 9. 2024
- 8Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 4. 9. 2024
- 9Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 4. 9. 2024
- 10Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 4. 9. 2024
- 11Stolárstvood 3. 1. 2023
- 12Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 6. 2. 2019
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 2. 2019
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 2. 2019
- 15Vedenie účtovníctvaod 6. 2. 2019
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 2. 2019
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 6. 2. 2019
- 18Čistiace a upratovacie službyod 6. 2. 2019
- 19Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 6. 2. 2019
- 20Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 2. 2019
- 21Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 6. 2. 2019
- 22Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 6. 2. 2019
- 23Poskytovanie služieb osobného charakteruod 6. 2. 2019
- 24Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 6. 2. 2019
- 25Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 2. 2019
- 26Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 2. 2019
- 27Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 2. 2019
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 2. 2019
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 2. 2019
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 6. 2. 2019
- 31Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 6. 2. 2019
- 32Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 6. 2. 2019
- 33Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 6. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52191630
- RÚZ ID
- 1820154
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat407 328 EUR · rok 2023
- 25. 1. 2023Registrácia platcu DPHSK2120925917
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 6. 2. 2019Zmena obchodného mena→ Encanto s.r.o.