MH Capital s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 335 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (702 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 2. 2019
- Sídlo
- Soblahov 550, 91338, Soblahov
- EBITDA marža22,7 %
- ROA (návratnosť aktív)25,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)83,0 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.47netIncome: 115 623revenue: 702 099prevNetIncome: 8 101
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.09equity: 139 264assets: 447 924
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.91equity: 139 264assets: 447 924
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 127.10revenueYoY: 334.82validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.68netMargin: 16.47ebitda: 159 266revenue: 702 099
Altman Z''-Score4.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.81 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.81 % vs. predchádzajúce 6.23 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.91 % vs. predchádzajúce 81.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.57× vs. predchádzajúce 1.24×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.47 % vs. predchádzajúca 5.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.09 % vs. predchádzajúca 18.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +335 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 335 % na 702 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 16.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 702 tis. € | 161 tis. € | +334,8 % |
| EBITDA | 159 tis. € | 13 tis. € | +11× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 143 tis. € | 12 tis. € | +11× |
| Čistý zisk | 116 tis. € | 8 tis. € | +13× |
| Aktíva | 448 tis. € | 130 tis. € | +244,5 % |
| Vlastné imanie | 139 tis. € | 24 tis. € | +489,1 % |
- 12. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.1%
- Cudzie zdroje68.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 702 tis. € | 448 tis. € | 139 tis. € | 159 tis. € | 116 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 161 tis. € | 130 tis. € | 24 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 185 tis. € | 34 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 31 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 890 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 11 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -944 € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 12 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 479 € | 123 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 1. 11. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 11. 2023
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 11. 2023
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 11. 2023
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 11. 2023
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 11. 2023
- 7Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 11. 2023
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 1. 11. 2023
- 9Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 1. 11. 2023
- 10Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 1. 11. 2023
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 11. 2023
- 12Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostiod 1. 11. 2023
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 1. 11. 2023
- 14Vedenie účtovníctvaod 1. 11. 2023
- 15Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 1. 11. 2023
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 11. 2023
- 17Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 1. 11. 2023
- 18Faktoring a forfaitingod 1. 11. 2023
- 19Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 1. 11. 2023
- 20Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 11. 2023
- 21sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 2. 8. 2019
- 22organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 2. 2019
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 2. 2019
- 24prenájom hnuteľných vecíod 12. 2. 2019
- 25čistiace a upratovacie službyod 12. 2. 2019
- 26administratívne službyod 12. 2. 2019
- 27reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 2. 2019
- 28činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 2. 2019
- 29prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 2. 2019
- 30kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52195601
- RÚZ ID
- 1829459
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat702 099 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 16. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2120961656
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna