Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ŽltýStolár s. r. o.

aktívna
Trieda SNP 342/94, 04011, Košice - mestská časť Západ
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)4 tis. €
1999×vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
946,6 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)8 tis. €
28,8 %vs 2023
Zadlženosť (2024)58 %
8,4 %Strednávs 2023
ROE (2024)22.3 %
757,5 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 199900 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 65/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 44 %
Silný rasttržby +199900 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
6. 2. 2019
Sídlo
Trieda SNP 342/94, 04011, Košice - mestská časť Západ
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža52,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)22,3 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť42,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková.
65/ 100Silná
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 44.02
  • netIncome: 1 761
  • revenue: 4 000
  • prevNetIncome: -208.00
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 42.46
  • equity: 7 884
  • assets: 18 567
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 57.54
  • equity: 7 884
  • assets: 18 567
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -55.58
  • revenueYoY: 199 900
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 52.52
  • netMargin: 44.02
  • ebitda: 2 101
  • revenue: 4 000
Altman Z''-Score2.76Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.84aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.50aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.65aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.77presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.48 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.48 % vs. predchádzajúce -1.26 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 57.54 % vs. predchádzajúce 62.81 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.22× vs. predchádzajúce 0.00×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 44.02 % vs. predchádzajúca -10400.00 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.46 % vs. predchádzajúca 37.19 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 4000 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Tržby +199900 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 199900 % na 4000 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 44.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.44 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 52.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby4 tis. €2 €+1999×
EBITDA2 tis. €-204 €+11×
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €-184 €+11×
Čistý zisk2 tis. €-208 €+946,6 %
Aktíva19 tis. €16 tis. €+12,8 %
Vlastné imanie8 tis. €6 tis. €+28,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 6. 2. 2019Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby