Luvero s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1390 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (184 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 5. 2019
- Sídlo
- M. R. Štefánika 574/40, 08221, Veľký Šariš
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť176 %
- Kapitálová primeranosť-76,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.93netIncome: 3 560revenue: 184 188prevNetIncome: 558.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -76.03equity: -150 842assets: 198 394
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 176.03equity: -150 842assets: 198 394
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.78revenueYoY: 1 390,435validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.45netMargin: 1.93ebitda: 4 520revenue: 184 188
Altman Z''-Score-4.30Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.48 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.79 % vs. predchádzajúce 27.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 176.03 % vs. predchádzajúce 7724.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.93× vs. predchádzajúce 6.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.93 % vs. predchádzajúca 4.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -76.03 % vs. predchádzajúca -7624.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1390 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1390 % na 184 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 9697 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 184 tis. € | 12 tis. € | +14× |
| EBITDA | 5 tis. € | 656 € | +589,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 590 € | +589,0 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 558 € | +538,0 % |
| Aktíva | 198 tis. € | 2 tis. € | +97× |
| Vlastné imanie | -151 tis. € | -154 tis. € | +2,3 % |
- 28. 5. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 349 tis. €
- Aktíva spolu
- 198 tis. €
- Vlastné imanie
- −151 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 184 tis. € | 198 tis. € | -151 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 2 tis. € | -154 tis. € | 656 € | 558 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 41 tis. € | 548 tis. € | -155 tis. € | -62 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 300 tis. € | 507 tis. € | -93 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 16 tis. € | 206 tis. € | -91 tis. € | -94 tis. € | -94 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 121 tis. € | 123 tis. € | 8 tis. € | 106 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 5. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 5. 2019 → 24. 10. 2019
Hlavná 50, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 10. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 5. 2019
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 5. 2019
- 4Sťahovacie službyod 28. 5. 2019
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 5. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 28. 5. 2019
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 5. 2019
- 8Administratívne službyod 28. 5. 2019
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 5. 2019
- 10Vedenie účtovníctvaod 28. 5. 2019
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 5. 2019
- 12Poskytovanie sociálnych služiebod 28. 5. 2019
- 13Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 5. 2019
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 5. 2019
- 15Čistiace a upratovacie službyod 28. 5. 2019
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 5. 2019
- 17Fotografické službyod 28. 5. 2019
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 5. 2019
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 5. 2019
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 5. 2019
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 5. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52202631
- RÚZ ID
- 1857839
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 5. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2121016392
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat300 479 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 28. 5. 2019Zmena sídlaHlavná 50, Prešov