Plast-invest EU, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (409 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 2. 2019
- Sídlo
- Pavla Mudroňa 7, 01001, Žilina
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)11,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,0 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.15netIncome: 16 965revenue: 408 840prevNetIncome: 30 228
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.60equity: 94 446assets: 150 878
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.40equity: 94 446assets: 150 878
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.68revenueYoY: 2.39validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.34netMargin: 4.15ebitda: 21 832revenue: 408 840
Altman Z''-Score5.75Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.83 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.24 % vs. predchádzajúce 23.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.40 % vs. predchádzajúce 40.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.71× vs. predchádzajúce 3.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.15 % vs. predchádzajúca 7.57 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.60 % vs. predchádzajúca 59.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 409 tis. € | 399 tis. € | +2,4 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 39 tis. € | −43,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 35 tis. € | −43,8 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 30 tis. € | −43,9 % |
| Aktíva | 151 tis. € | 130 tis. € | +15,8 % |
| Vlastné imanie | 94 tis. € | 77 tis. € | +21,9 % |
- 23. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.6%
- Cudzie zdroje37.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 409 tis. € | 151 tis. € | 94 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 399 tis. € | 130 tis. € | 77 tis. € | 39 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 313 tis. € | 146 tis. € | 47 tis. € | 29 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 260 tis. € | 104 tis. € | 25 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 236 tis. € | 47 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52206149
- RÚZ ID
- 1826486
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat408 840 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 7. 3. 2019Registrácia platcu DPHSK2120937555