EVELINE s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 43 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2019
- Sídlo
- P. Hostinského 1716/20, 97901, Rimavská Sobota
- EBITDA marža21,7 %
- ROA (návratnosť aktív)16,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,2 %
- Zadlženosť-13 %
- Kapitálová primeranosť113,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.08netIncome: 124 107revenue: 1 231 559prevNetIncome: 507 788
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 113.01equity: 875 884assets: 775 028
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -13.01equity: 875 884assets: 775 028
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 44.34revenueYoY: -43.25validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.72netMargin: 10.08ebitda: 267 532revenue: 1 231 559
Altman Z''-Score18.36Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 2.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.97 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 16.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 16.01 % vs. predchádzajúce 71.71 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -13.01 % vs. predchádzajúce -6.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.59× vs. predchádzajúce 3.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.08 % vs. predchádzajúca 23.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 113.01 % vs. predchádzajúca 106.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 43 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 10.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 113 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,2 mil. € | 2,2 mil. € | −43,3 % |
| EBITDA | 268 tis. € | 800 tis. € | −66,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 241 tis. € | 720 tis. € | −66,5 % |
| Čistý zisk | 124 tis. € | 508 tis. € | −75,6 % |
| Aktíva | 775 tis. € | 708 tis. € | +9,4 % |
| Vlastné imanie | 876 tis. € | 752 tis. € | +16,5 % |
- 27. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,2 mil. € | 775 tis. € | 876 tis. € | 268 tis. € | 124 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,2 mil. € | 708 tis. € | 752 tis. € | 800 tis. € | 508 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 548 tis. € | 355 tis. € | 244 tis. € | 136 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 548 tis. € | 382 tis. € | 200 tis. € | 109 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 284 tis. € | 168 tis. € | 53 tis. € | 62 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -94 € | -101 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom bytových a nebytových priestorov bez poskytovania doplnkových služiebod 27. 8. 2020
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 8. 2020
- 3Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 8. 2020
- 4Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 8. 2020
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 8. 2020
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 2. 2019
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 2. 2019
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 2. 2019
- 9Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 2. 2019
- 10Čistiace a upratovacie službyod 27. 2. 2019
- 11Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 2. 2019
- 12sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 27. 2. 2019
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 27. 2. 2019
- 14Kuriérske službyod 27. 2. 2019
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 2. 2019
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 2. 2019
- 17Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52207251
- RÚZ ID
- 1830235
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 170 259 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 15. 6. 2020Registrácia platcu DPHSK2120960699
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna