Symbiosy s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (364 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2019
- Sídlo
- Mlynské nivy 5, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-294,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-60,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-165,6 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -309.80netIncome: -1 126 352revenue: 363 571prevNetIncome: -942 015
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.52equity: 679 970assets: 1 861 987
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.48equity: 679 970assets: 1 861 987
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.23revenueYoY: -53.43validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -294.24netMargin: -309.80ebitda: -1 069 778revenue: 363 571
Altman Z''-Score-15.07Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -13.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -3.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.60 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -60.49 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -60.49 % vs. predchádzajúce -56.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.48 % vs. predchádzajúce 62.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -309.80 % vs. predchádzajúca -120.66 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.52 % vs. predchádzajúca 37.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 53 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -309.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 364 tis. € | 781 tis. € | −53,4 % |
| EBITDA | -1,1 mil. € | -873 tis. € | −22,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -963 tis. € | -786 tis. € | −22,5 % |
| Čistý zisk | -1,1 mil. € | -942 tis. € | −19,6 % |
| Aktíva | 1,9 mil. € | 1,7 mil. € | +12,6 % |
| Vlastné imanie | 680 tis. € | 617 tis. € | +10,2 % |
- 15. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.5%
- Cudzie zdroje63.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 364 tis. € | 1,9 mil. € | 680 tis. € | -1,1 mil. € | -1,1 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 781 tis. € | 1,7 mil. € | 617 tis. € | -873 tis. € | -942 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 572 tis. € | 2,2 mil. € | 1,0 mil. € | -1,8 mil. € | -1,9 mil. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 622 tis. € | 2,3 mil. € | 765 tis. € | -1,9 mil. € | -2,1 mil. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,3 mil. € | 2,2 mil. € | -153 tis. € | -597 tis. € | -771 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 195 tis. € | 319 tis. € | -682 tis. € | -687 tis. € | -687 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 2. 2019 → 12. 11. 2019
HB Reavis Qubes Slovakia s. r. o.
- Zmena sídla15. 2. 2019 → 1. 8. 2025
Mlynské Nivy 16, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2019
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2019
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 2. 2019
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 2. 2019
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 15. 2. 2019
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 2. 2019
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 2. 2019
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 2. 2019
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 2. 2019
- 10Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 2. 2019
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 2. 2019
- 12Administratívne službyod 15. 2. 2019
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 2. 2019
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 2. 2019
- 15Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 2. 2019
- 16Sťahovacie službyod 15. 2. 2019
- 17Dizajnérske činnostiod 15. 2. 2019
- 18Fotografické službyod 15. 2. 2019
- 19Prevádzkovanie úschovníod 15. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52218546
- RÚZ ID
- 1826373
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 301 568 EUR · rok 2020
- 1. 7. 2020Registrácia platcu DPHSK2120961040
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 2. 2019Zmena obchodného mena→ HB Reavis Qubes Slovakia s. r. o.
- 15. 2. 2019Zmena sídlaMlynské Nivy 16, Bratislava - mestská časť Staré Mesto