TRANSPORT-SM, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,8 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 2. 2019
- Sídlo
- Vyšná Šebastová 258, 08006, Vyšná Šebastová
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,3 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.12netIncome: 31 803revenue: 2 830 218prevNetIncome: 35 176
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.04equity: 341 992assets: 3 783 763
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.96equity: 341 992assets: 3 783 763
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 75.22revenueYoY: 20.69validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.55netMargin: 1.12ebitda: 185 277revenue: 2 830 218
Altman Z''-Score0.66Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.84 % vs. predchádzajúce 1.17 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.96 % vs. predchádzajúce 91.36 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 0.78×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.12 % vs. predchádzajúca 1.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.04 % vs. predchádzajúca 8.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 21 % na 2.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+21 %), aktíva (+26 %), vlastné imanie (+31 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,8 mil. € | 2,3 mil. € | +20,7 % |
| EBITDA | 185 tis. € | 154 tis. € | +20,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 167 tis. € | 139 tis. € | +20,2 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 35 tis. € | −9,6 % |
| Aktíva | 3,8 mil. € | 3,0 mil. € | +25,7 % |
| Vlastné imanie | 342 tis. € | 260 tis. € | +31,4 % |
- 14. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.0%
- Cudzie zdroje91.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,8 mil. € | 3,8 mil. € | 342 tis. € | 185 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,3 mil. € | 3,0 mil. € | 260 tis. € | 154 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 1,8 mil. € | 125 tis. € | 113 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 986 tis. € | 1,1 mil. € | 51 tis. € | 45 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 528 tis. € | 465 tis. € | 41 tis. € | 27 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 236 tis. € | 233 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 98 tis. € | 92 tis. € | -4 tis. € | -11 tis. € | -13 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52219135
- RÚZ ID
- 1826372
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 830 218 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120931769