ProTimber Quality s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (503 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 2. 2019
- Sídlo
- Magurská 37, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža11,3 %
- ROA (návratnosť aktív)25,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,3 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť47,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.64netIncome: 43 472revenue: 502 895prevNetIncome: 47 011
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.19equity: 81 608assets: 172 918
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.81equity: 81 608assets: 172 918
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.94revenueYoY: -1.17validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.27netMargin: 8.64ebitda: 56 662revenue: 502 895
Altman Z''-Score10.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 7.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.94 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.14 % vs. predchádzajúce 21.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.81 % vs. predchádzajúce 48.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.91× vs. predchádzajúce 2.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.64 % vs. predchádzajúca 9.24 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.19 % vs. predchádzajúca 51.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 25.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 503 tis. € | 509 tis. € | −1,2 % |
| EBITDA | 57 tis. € | 66 tis. € | −14,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 51 tis. € | 59 tis. € | −14,0 % |
| Čistý zisk | 43 tis. € | 47 tis. € | −7,5 % |
| Aktíva | 173 tis. € | 222 tis. € | −22,1 % |
| Vlastné imanie | 82 tis. € | 114 tis. € | −28,3 % |
- 15. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.2%
- Cudzie zdroje52.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 503 tis. € | 173 tis. € | 82 tis. € | 57 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 509 tis. € | 222 tis. € | 114 tis. € | 66 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 613 tis. € | 357 tis. € | 170 tis. € | 141 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 554 tis. € | 348 tis. € | 182 tis. € | 123 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 414 tis. € | 190 tis. € | 85 tis. € | 67 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 263 tis. € | 161 tis. € | 34 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 270 tis. € | 130 tis. € | 21 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 2. 2019 → 31. 3. 2020
Magurská 37, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 15. 2. 2019
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 2. 2019
- 3reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 2. 2019
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 2. 2019
- 5sťahovacie službyod 15. 2. 2019
- 6čistiace a upratovacie službyod 15. 2. 2019
- 7prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 2. 2019
- 8služby požičovníod 15. 2. 2019
- 9Armovacie práceod 15. 2. 2019
- 10Demolačné práce (odstránenie pôvodných stavieb a ich častí bez použitia trhavín)od 15. 2. 2019
- 11Demontáž rozvodov a armatúrod 15. 2. 2019
- 12Montáž a demontáž lešenia a pracovných plošínod 15. 2. 2019
- 13Prípravu debnenia pre základyod 15. 2. 2019
- 14Vybudovanie dočasných komunikácií a skládok materiálu na stavenisku, oplotenie staveniskaod 15. 2. 2019
- 15Vykonávanie odvodnenia staveniskaod 15. 2. 2019
- 16Výkopové a zemné práceod 15. 2. 2019
- 17Zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práceod 15. 2. 2019
- 18Zhotovovanie podporných konštrukcií stropov a ostatných stavebných prvkov pri monolitických skeletochod 15. 2. 2019
- 19Betonárske práceod 15. 2. 2019
- 20Brúsenie drevených podlahových krytínod 15. 2. 2019
- 21Kladenie dlážkových krytín suchou cestouod 15. 2. 2019
- 22Maliarske, natieračské, sklenárske a tapetovacie práceod 15. 2. 2019
- 23Montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3-bodovým uzamykacím mechanizmomod 15. 2. 2019
- 24Montáž kozubových a komínových systémov z hotových komponentovod 15. 2. 2019
- 25Montáž ľahko prestaviteľných priečok a závesných podhľadovod 15. 2. 2019
- 26Montáž markíz, roliet, žalúzií, protislnečných fóliíod 15. 2. 2019
- 27Montáž mechanických častí solárnych zariadení (bez zásahu do elektrických častí a do regulácie zariadení)od 15. 2. 2019
- 28Montáž okenného a dverového tesneniaod 15. 2. 2019
- 29Montáž sadrokartónových dosiekod 15. 2. 2019
- 30Obkladanie stien z hotových umelohmotných a drevených profilov, vrátane obkladov z prírodného alebo umelého kameňa - suchým spôsobomod 15. 2. 2019
- 31Osádzanie odkvapov a lapačov snehu z hotových komponentovod 15. 2. 2019
- 32Služby stavebnými mechanizmami, pracovnými strojmi a zariadeniamiod 15. 2. 2019
- 33Úpravu a prípravu povrchov podláh pred kladením podlahových krytínod 15. 2. 2019
- 34Vykonávanie protikoróznych nástrekovod 15. 2. 2019
- 35Vykonávanie tenkostenných omietok stierkovanímod 15. 2. 2019
- 36Výmenu a osadzovanie okien, osadzovanie parapetov do pôvodných rozmerovod 15. 2. 2019
- 37Vysekávanie drážok pre inštalačné rozvodyod 15. 2. 2019
- 38Uskutočňovanie inžinierskych stavieb a ich zmienod 15. 2. 2019
- 39Uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmienod 15. 2. 2019
- 40Uskutočňovanie pozemných stavieb a ich zmienod 15. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52220303
- RÚZ ID
- 1828036
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat613 090 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 2. 2019Zmena sídlaMagurská 37, Banská Bystrica