P&p konzult s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 3914 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (20 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2019
- Sídlo
- Kupecká 18, 94901, Nitra
- EBITDA marža80,5 %
- ROA (návratnosť aktív)20,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,1 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 68.29netIncome: 13 623revenue: 19 950prevNetIncome: -4 705
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 65.96equity: 43 800assets: 66 408
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 34.04equity: 43 800assets: 66 408
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -14.77revenueYoY: 3 914,085validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 80.46netMargin: 68.29ebitda: 16 051revenue: 19 950
Altman Z''-Score6.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.51 % vs. predchádzajúce -9.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 34.04 % vs. predchádzajúce 40.19 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 0.01×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 68.29 % vs. predchádzajúca -946.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 65.96 % vs. predchádzajúca 59.81 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 19950 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +3914 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 3914 % na 20 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 68.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.68 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 80.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 20 tis. € | 497 € | +39× |
| EBITDA | 16 tis. € | -5 tis. € | +447,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | -4 tis. € | +447,9 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | -5 tis. € | +389,5 % |
| Aktíva | 66 tis. € | 50 tis. € | +31,6 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 30 tis. € | +45,1 % |
- 19. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 1. 10. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.0%
- Cudzie zdroje34.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 20 tis. € | 66 tis. € | 44 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 497 € | 50 tis. € | 30 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 42 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 26 tis. € | 24 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 18 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 44 tis. € | 48 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 19. 3. 2019
- 3Podnikateľské poradenstvo v oblasti obchodu, výroby a služiebod 19. 3. 2019
- 4Reklamné a marketingové službyod 19. 3. 2019
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 19. 3. 2019
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2019
- 7Poľnohospodárstvo a lesníctvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 19. 3. 2019
- 8Predaj nespracovaných alebo spracovaných rastlinných a živočíšnych výrobkov z vlastnej drobnej pestovateľskej a chovateľskej činnosti fyzickými osobami a predaj lesných plodínod 19. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52221199
- RÚZ ID
- 1835732
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 10. 2025Registrácia platcu DPHSK2120979102
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat45 000 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna