L – COMPLEX s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (112 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 2. 2019
- Sídlo
- Zámočnícka 149, 07222, Strážske
- EBITDA marža21,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,4 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.97netIncome: 15 606revenue: 111 673prevNetIncome: 21 376
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.52equity: 242 438assets: 364 442
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.48equity: 242 438assets: 364 442
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.89revenueYoY: 23.75validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.60netMargin: 13.97ebitda: 24 119revenue: 111 673
Altman Z''-Score6.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.28 % vs. predchádzajúce 6.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.48 % vs. predchádzajúce 31.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.31× vs. predchádzajúce 0.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.97 % vs. predchádzajúca 23.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.52 % vs. predchádzajúca 68.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 24 % na 112 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 112 tis. € | 90 tis. € | +23,7 % |
| EBITDA | 24 tis. € | 35 tis. € | −30,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 31 tis. € | −30,2 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 21 tis. € | −27,0 % |
| Aktíva | 364 tis. € | 330 tis. € | +10,5 % |
| Vlastné imanie | 242 tis. € | 227 tis. € | +6,9 % |
- 19. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.5%
- Cudzie zdroje33.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Mimoriadna | 112 tis. € | 364 tis. € | 242 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 90 tis. € | 330 tis. € | 227 tis. € | 35 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 106 tis. € | 304 tis. € | 205 tis. € | 60 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 102 tis. € | 231 tis. € | 157 tis. € | 31 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 151 tis. € | 186 tis. € | 132 tis. € | 76 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 152 tis. € | 124 tis. € | 72 tis. € | 80 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 183 tis. € | 149 tis. € | 119 tis. € | 144 tis. € | 114 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 19. 2. 2019
- 2Kuriérske službyod 19. 2. 2019
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 19. 2. 2019
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 19. 2. 2019
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 19. 2. 2019
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 2. 2019
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 2. 2019
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 2. 2019
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 2. 2019
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 2. 2019
- 11Administratívne službyod 19. 2. 2019
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 2. 2019
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52225933
- RÚZ ID
- 1827522
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Mimoriadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat182 883 EUR · rok 2019
- 15. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120936433