WIRO s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (256 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 2. 2019
- Sídlo
- K cintorínu 633/38, 01004, Žilina
- EBITDA marža5,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-14,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-409,3 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť3,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -13.76netIncome: -35 233revenue: 255 997prevNetIncome: -1 658
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.64equity: 8 608assets: 236 617
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.36equity: 8 608assets: 236 617
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 24.74revenueYoY: 15.26validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.43netMargin: -13.76ebitda: 13 901revenue: 255 997
Altman Z''-Score0.74Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -14.89 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -14.89 % vs. predchádzajúce -0.80 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.36 % vs. predchádzajúce 69.29 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.08× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.76 % vs. predchádzajúca -0.75 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.64 % vs. predchádzajúca 30.71 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -409 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (8608 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 15 % na 256 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -13.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 256 tis. € | 222 tis. € | +15,3 % |
| EBITDA | 14 tis. € | -1 tis. € | +10× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | -1 tis. € | +10× |
| Čistý zisk | -35 tis. € | -2 tis. € | −20× |
| Aktíva | 237 tis. € | 208 tis. € | +13,6 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 64 tis. € | −86,5 % |
- 22. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.6%
- Cudzie zdroje96.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 256 tis. € | 237 tis. € | 9 tis. € | 14 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 222 tis. € | 208 tis. € | 64 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 218 tis. € | 280 tis. € | 67 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 154 tis. € | 229 tis. € | 60 tis. € | -468 € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 102 tis. € | 222 tis. € | 58 tis. € | 23 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 85 tis. € | 52 tis. € | 40 tis. € | 45 tis. € | 35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Mechanické kompletizovanie výrobkov na vodomery v rozsahu voľnej živnostiod 22. 2. 2019
- 2Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 22. 2. 2019
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 2. 2019
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 2. 2019
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 2. 2019
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 22. 2. 2019
- 7Administratívne službyod 22. 2. 2019
- 8Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 2. 2019
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 2. 2019
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 2. 2019
- 11Poskytovanie služieb osobného charakteruod 22. 2. 2019
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 2. 2019
- 13Výroba bižutérie a suvenírovod 22. 2. 2019
- 14Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 22. 2. 2019
- 15Sťahovacie službyod 22. 2. 2019
- 16Kuriérske službyod 22. 2. 2019
- 17Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 2. 2019
- 18Čistiace a upratovacie službyod 22. 2. 2019
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 2. 2019
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 2. 2019
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 22. 2. 2019
- 22Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 22. 2. 2019
- 23Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 22. 2. 2019
- 24Chov vybraných druhov zvieratod 22. 2. 2019
- 25Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 22. 2. 2019
- 26Výroba kŕmnych zmesíod 22. 2. 2019
- 27Výroba potravinárskych výrobkovod 22. 2. 2019
- 28Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 22. 2. 2019
- 29Verejné obstarávanieod 22. 2. 2019
- 30Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 22. 2. 2019
- 31Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 2. 2019
- 32Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 2. 2019
- 33Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 22. 2. 2019
- 34Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 22. 2. 2019
- 35Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 22. 2. 2019
- 36Poskytovanie sociálnych služiebod 22. 2. 2019
- 37Služby požičovníod 22. 2. 2019
- 38Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 22. 2. 2019
- 39Prevádzkovanie úschovníod 22. 2. 2019
- 40Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 22. 2. 2019
- 41Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 22. 2. 2019
- 42Nákup, predaj alebo preprava zbraní a strelivaod 22. 2. 2019
- 43Prevádzkovanie jaslíod 22. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52226468
- RÚZ ID
- 1828085
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat255 997 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 18. 3. 2019Registrácia platcu DPHSK2120937621