Marketing SZH, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.3 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (562 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 5. 2019
- Sídlo
- Olympijské námestie 14290/1, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža-15,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-22,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť123 %
- Kapitálová primeranosť-22,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -23.13netIncome: -129 975revenue: 561 921prevNetIncome: -126 076
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -22.66equity: -133 228assets: 587 940
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 122.66equity: -133 228assets: 587 940
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 88.85revenueYoY: 4.34validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.82netMargin: -23.13ebitda: -88 908revenue: 561 921
Altman Z''-Score-4.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -22.11 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -22.11 % vs. predchádzajúce -20.94 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 122.66 % vs. predchádzajúce 118.39 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.96× vs. predchádzajúce 0.89×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -23.13 % vs. predchádzajúca -23.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -22.66 % vs. predchádzajúca -18.39 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -23.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 562 tis. € | 539 tis. € | +4,3 % |
| EBITDA | -89 tis. € | -89 tis. € | −0,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -80 tis. € | -80 tis. € | −0,4 % |
| Čistý zisk | -130 tis. € | -126 tis. € | −3,1 % |
| Aktíva | 588 tis. € | 602 tis. € | −2,3 % |
| Vlastné imanie | -133 tis. € | -111 tis. € | −20,3 % |
- 24. 5. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 721 tis. €
- Aktíva spolu
- 588 tis. €
- Vlastné imanie
- −133 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 562 tis. € | 588 tis. € | -133 tis. € | -89 tis. € | -130 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 539 tis. € | 602 tis. € | -111 tis. € | -89 tis. € | -126 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,1 mil. € | 731 tis. € | -197 tis. € | -84 tis. € | -115 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 358 tis. € | 1,3 mil. € | -82 tis. € | -45 tis. € | -76 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 205 tis. € | 526 tis. € | -7 tis. € | -42 tis. € | -71 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 23 tis. € | 514 tis. € | 9 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 5. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 5. 2019 → 18. 3. 2025
Trnavská cesta 37, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 9. 2020
- 2Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 9. 2020
- 3Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 9. 9. 2020
- 4Fotografické službyod 9. 9. 2020
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 9. 2020
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 9. 2020
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 5. 2019
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 24. 5. 2019
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 5. 2019
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 5. 2019
- 11Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 5. 2019
- 12Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 5. 2019
- 13Vedenie účtovníctvaod 24. 5. 2019
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 24. 5. 2019
- 15Administratívne službyod 24. 5. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52227715
- RÚZ ID
- 1854854
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 5. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 127 301 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 10. 2019Registrácia platcu DPHSK2121018878
- 24. 5. 2019Zmena sídlaTrnavská cesta 37, Bratislava - mestská časť Nové Mesto