PH company, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 2. 2019
- Sídlo
- Pančula 253/7, 90063, Jakubov
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,1 %
- Zadlženosť56 %
- Kapitálová primeranosť43,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.30netIncome: 14 850revenue: 1 140 609prevNetIncome: 34 276
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.50equity: 92 134assets: 211 802
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.50equity: 92 134assets: 211 802
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.01revenueYoY: 11.57validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.38netMargin: 1.30ebitda: 27 185revenue: 1 140 609
Altman Z''-Score3.74Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.01 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.01 % vs. predchádzajúce 16.01 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.50 % vs. predchádzajúce 63.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.39× vs. predchádzajúce 4.77×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.30 % vs. predchádzajúca 3.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.50 % vs. predchádzajúca 36.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 1.1 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 44 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+12 %), ale aktíva klesajú (-1 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +11,6 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 61 tis. € | −55,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 55 tis. € | −55,3 % |
| Čistý zisk | 15 tis. € | 34 tis. € | −56,7 % |
| Aktíva | 212 tis. € | 214 tis. € | −1,1 % |
| Vlastné imanie | 92 tis. € | 77 tis. € | +19,2 % |
- 21. 2. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.5%
- Cudzie zdroje56.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 212 tis. € | 92 tis. € | 27 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,0 mil. € | 214 tis. € | 77 tis. € | 61 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 917 tis. € | 171 tis. € | 43 tis. € | 27 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 212 tis. € | 41 tis. € | 42 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 572 tis. € | 134 tis. € | 26 tis. € | 37 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 422 tis. € | 104 tis. € | 13 tis. € | 35 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -350 € | -377 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 2. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 2. 2019 → 29. 6. 2023
Jakubov 253, Jakubov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 6. 2023
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 6. 2023
- 3Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 30. 6. 2023
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 6. 2023
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 6. 2023
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 6. 2023
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 2. 2019
- 8Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 21. 2. 2019
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 2. 2019
- 10Výroba potravinárskych výrobkovod 21. 2. 2019
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 21. 2. 2019
- 12Čistiace a upratovacie službyod 21. 2. 2019
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 2. 2019
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 2. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52232816
- RÚZ ID
- 1828902
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 2. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 460 968 EUR · rok 2022
- 1. 12. 2022Registrácia platcu DPHSK2120935872
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 21. 2. 2019Zmena sídlaJakubov 253, Jakubov