Frko, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2019
- Sídlo
- Rosina 1026, 01322, Rosina
- EBITDA marža8,9 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,8 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.66netIncome: 878.00revenue: 33 008prevNetIncome: -233.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.90equity: 1 335assets: 22 616
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.10equity: 1 335assets: 22 616
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.06revenueYoY: 28.05validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.88netMargin: 2.66ebitda: 2 931revenue: 33 008
Altman Z''-Score0.39Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.88 % vs. predchádzajúce -0.92 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.10 % vs. predchádzajúce 98.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 1.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.66 % vs. predchádzajúca -0.90 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.90 % vs. predchádzajúca 1.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 33008 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 33 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+28 %), ale aktíva klesajú (-11 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 33 tis. € | 26 tis. € | +28,0 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 748 € | +291,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 673 € | +291,8 % |
| Čistý zisk | 878 € | -233 € | +476,8 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 25 tis. € | −10,9 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 457 € | +192,1 % |
- 2. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.9%
- Cudzie zdroje94.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 33 tis. € | 23 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 878 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 26 tis. € | 25 tis. € | 457 € | 748 € | -233 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 12 tis. € | 11 tis. € | 690 € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 18 tis. € | 16 tis. € | 6 tis. € | -65 € | -610 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 35 tis. € | 23 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 697 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 790 € | 604 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 3. 2019
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 3. 2019
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 3. 2019
- 4poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 2. 3. 2019
- 5opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 2. 3. 2019
- 6výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 2. 3. 2019
- 7výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 2. 3. 2019
- 8inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 2. 3. 2019
- 9informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 2. 3. 2019
- 10údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 3. 2019
- 11nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 3. 2019
- 12skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 2. 3. 2019
- 13sťahovacie službyod 2. 3. 2019
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 3. 2019
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 3. 2019
- 16reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 3. 2019
- 17prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 3. 2019
- 18prenájom hnuteľných vecíod 2. 3. 2019
- 19činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 3. 2019
- 20čistiace a upratovacie službyod 2. 3. 2019
- 21administratívne službyod 2. 3. 2019
- 22počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 3. 2019
- 23oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 2. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52239535
- RÚZ ID
- 1830575
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat35 146 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna