lk.media sk s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (19 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2019
- Sídlo
- Mierová 670/4, 94111, Palárikovo
- EBITDA marža5,8 %
- ROA (návratnosť aktív)12,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,7 %
- Zadlženosť6 %
- Kapitálová primeranosť94,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.32netIncome: 836.00revenue: 19 351prevNetIncome: 308.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.08equity: 6 122assets: 6 507
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.92equity: 6 122assets: 6 507
Rast14 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 6.27validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.75netMargin: 4.32ebitda: 1 113revenue: 19 351
Altman Z''-Score20.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 16.70 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.85 % vs. predchádzajúce 5.52 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.92 % vs. predchádzajúce 5.25 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.97× vs. predchádzajúce 3.26×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.32 % vs. predchádzajúca 1.69 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.08 % vs. predchádzajúca 94.75 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 19351 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 19 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 94 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 12.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 19 tis. € | 18 tis. € | +6,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 477 € | +133,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 429 € | +133,3 % |
| Čistý zisk | 836 € | 308 € | +171,4 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 6 tis. € | +16,7 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 5 tis. € | +15,8 % |
- 1. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.1%
- Cudzie zdroje5.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 19 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 836 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 18 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 477 € | 308 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 3. 2019
- 2Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2019
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2019
- 4Fotografické službyod 1. 3. 2019
- 5Administratívne službyod 1. 3. 2019
- 6Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 3. 2019
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2019
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 3. 2019
- 9Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 1. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52246663
- RÚZ ID
- 1827959
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat19 351 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna