NOVA Holding registrovaný sociálny podnik s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (536 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 3. 2019
- Sídlo
- Dolnopeterská 4150, 94701, Hurbanovo
- EBITDA marža21,1 %
- ROA (návratnosť aktív)30,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)81,5 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.70netIncome: 100 180revenue: 535 770prevNetIncome: 47 800
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.94equity: 122 909assets: 332 690
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.06equity: 122 909assets: 332 690
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 121.30revenueYoY: 61.54validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.06netMargin: 18.70ebitda: 112 809revenue: 535 770
Altman Z''-Score4.43Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.62 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 30.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 30.11 % vs. predchádzajúce 15.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.06 % vs. predchádzajúce 92.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 1.07×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.70 % vs. predchádzajúca 14.41 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.94 % vs. predchádzajúca 7.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 536 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 18.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 536 tis. € | 332 tis. € | +61,5 % |
| EBITDA | 113 tis. € | 43 tis. € | +162,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 102 tis. € | 39 tis. € | +162,1 % |
| Čistý zisk | 100 tis. € | 48 tis. € | +109,6 % |
| Aktíva | 333 tis. € | 309 tis. € | +7,7 % |
| Vlastné imanie | 123 tis. € | 23 tis. € | +440,8 % |
- 6. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.9%
- Cudzie zdroje63.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 536 tis. € | 333 tis. € | 123 tis. € | 113 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 332 tis. € | 309 tis. € | 23 tis. € | 43 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 201 tis. € | 31 tis. € | -25 tis. € | -37 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 77 tis. € | 91 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 22 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Mimoriadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 3. 2019 → 17. 6. 2022
NOVA Holding s.r.o.
- Zmena sídla6. 3. 2019 → 23. 8. 2022
Nám. Kossutha 3087, Komárno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 18. 12. 2021
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 6. 2019
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 1. 6. 2019
- 4Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 6. 2019
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 6. 2019
- 6Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 6. 2019
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 1. 6. 2019
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 6. 2019
- 9Administratívne službyod 1. 6. 2019
- 10Reklamné a marketingové službyod 1. 6. 2019
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 6. 2019
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 6. 2019
- 13Výroba plastov v primárnej formeod 1. 6. 2019
- 14Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 1. 6. 2019
- 15Textilná výrobaod 1. 6. 2019
- 16Odevná výrobaod 1. 6. 2019
- 17Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 1. 6. 2019
- 18Prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 6. 2019
- 19Výroba výrobkov z papieraod 1. 6. 2019
- 20Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 1. 6. 2019
- 21Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 6. 2019
- 22Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 1. 6. 2019
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 6. 2019
- 24Čistiace a upratovacie službyod 1. 6. 2019
- 25Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 6. 2019
- 26Faktoring a forfaitingod 1. 6. 2019
- 27Vedenie účtovníctvaod 1. 6. 2019
- 28Oprava a údržba potrieb pre domácnosťod 1. 6. 2019
- 29Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 1. 6. 2019
- 30Počítačové službyod 1. 6. 2019
- 31Kuriérske službyod 1. 6. 2019
- 32Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 6. 2019
- 33Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 6. 2019
- 34Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 6. 2019
- 35Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 6. 2019
- 36Fotografické službyod 1. 6. 2019
- 37Služby požičovníod 1. 6. 2019
- 38Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 6. 2019
- 39Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 6. 2019
- 40Prenájom hnuteľných vecíod 6. 3. 2019
- 41Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 3. 2019
- 42Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 3. 2019
- 43Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 3. 2019
- 44Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52256154
- RÚZ ID
- 1828015
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat535 770 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2120953780
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Mimoriadna
- 6. 3. 2019Zmena obchodného mena→ NOVA Holding s.r.o.
- 6. 3. 2019Zmena sídlaNám. Kossutha 3087, Komárno