Lens Optik De Rossi, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (315 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 3. 2019
- Sídlo
- Líščie údolie 57, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža9,7 %
- ROA (návratnosť aktív)8,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)69,6 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť12,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.01netIncome: 15 775revenue: 315 059prevNetIncome: 200.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.74equity: 22 668assets: 177 885
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.26equity: 22 668assets: 177 885
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.69revenueYoY: 16.39validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.66netMargin: 5.01ebitda: 30 449revenue: 315 059
Altman Z''-Score1.68Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.98 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.87 % vs. predchádzajúce 0.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.26 % vs. predchádzajúce 96.36 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 1.43×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.01 % vs. predchádzajúca 0.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.74 % vs. predchádzajúca 3.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 315 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 229 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 315 tis. € | 271 tis. € | +16,4 % |
| EBITDA | 30 tis. € | 28 tis. € | +10,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 27 tis. € | 25 tis. € | +10,6 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 200 € | +78× |
| Aktíva | 178 tis. € | 189 tis. € | −6,0 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 7 tis. € | +228,9 % |
- 13. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.7%
- Cudzie zdroje87.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 315 tis. € | 178 tis. € | 23 tis. € | 30 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 271 tis. € | 189 tis. € | 7 tis. € | 28 tis. € | 200 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 230 tis. € | 138 tis. € | 7 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 195 tis. € | 135 tis. € | 9 tis. € | 29 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 154 tis. € | 78 tis. € | -2 tis. € | 30 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 80 tis. € | 46 tis. € | -19 tis. € | -18 tis. € | -24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1oftalmologická ambulanciaod 30. 1. 2021
- 2Očná optikaod 11. 5. 2019
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 13. 3. 2019
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 3. 2019
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 13. 3. 2019
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 3. 2019
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52257754
- RÚZ ID
- 1833698
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat315 059 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 1. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2120969444