Mandarax Europa s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 638 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje významné tržby (5,7 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 3. 2019
- Sídlo
- Langsfeldova 3, 03601, Martin
- EBITDA marža0,7 %
- ROA (návratnosť aktív)19,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)65,0 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť30,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.483netIncome: 27 477revenue: 5 691 119prevNetIncome: 9 808
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.66equity: 42 285assets: 137 926
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.34equity: 42 285assets: 137 926
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 638.21validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.714netMargin: 0.483ebitda: 40 644revenue: 5 691 119
Altman Z''-Score3.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.88 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.92 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.92 % vs. predchádzajúce 2.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.34 % vs. predchádzajúce 95.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 41.26× vs. predchádzajúce 2.35×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.48 % vs. predchádzajúca 1.27 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.66 % vs. predchádzajúca 4.52 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 58 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +638 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 638 % na 5.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 19.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5,7 mil. € | 771 tis. € | +638,2 % |
| EBITDA | 41 tis. € | 12 tis. € | +225,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | 11 tis. € | +225,9 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | 10 tis. € | +180,1 % |
| Aktíva | 138 tis. € | 328 tis. € | −57,9 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 15 tis. € | +185,6 % |
- 2. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie30.7%
- Cudzie zdroje69.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 5,7 mil. € | 138 tis. € | 42 tis. € | 41 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 771 tis. € | 328 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52258947
- RÚZ ID
- 1827555
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat5 691 119 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna