strecha s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (161 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 3. 2019
- Sídlo
- Hríbová 2786/25, 08221, Veľký Šariš
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.179netIncome: 288.00revenue: 161 161prevNetIncome: 10 235
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.97equity: 7 693assets: 128 882
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.03equity: 7 693assets: 128 882
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 123.30revenueYoY: -37.28validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.32netMargin: 0.179ebitda: 2 125revenue: 161 161
Altman Z''-Score0.35Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.22 % vs. predchádzajúce 10.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.03 % vs. predchádzajúce 92.07 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.25× vs. predchádzajúce 2.75×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.18 % vs. predchádzajúca 3.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.97 % vs. predchádzajúca 7.93 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 161 tis. € | 257 tis. € | −37,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 13 tis. € | −83,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 11 tis. € | −83,2 % |
| Čistý zisk | 288 € | 10 tis. € | −97,2 % |
| Aktíva | 129 tis. € | 93 tis. € | +38,1 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +3,9 % |
- 12. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.0%
- Cudzie zdroje94.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 161 tis. € | 129 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 288 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 257 tis. € | 93 tis. € | 7 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 102 tis. € | 52 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 54 tis. € | 32 tis. € | 5 tis. € | 135 € | 37 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 42 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | 270 € | 166 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 26 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 235 € | 146 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -6 € | -56 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 3. 2019 → 9. 2. 2023
Šarišská 1035/145, Veľký Šariš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 30. 1. 2024
- 2Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 30. 1. 2024
- 3Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 30. 1. 2024
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 30. 1. 2024
- 5Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 30. 1. 2024
- 6Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 30. 1. 2024
- 7Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 30. 1. 2024
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 1. 2024
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 30. 1. 2024
- 10Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 30. 1. 2024
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 1. 2024
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 1. 2024
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 30. 1. 2024
- 14Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 30. 1. 2024
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 1. 2024
- 16Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 30. 1. 2024
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2024
- 18Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 30. 1. 2024
- 19Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 1. 2024
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2024
- 21Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 30. 1. 2024
- 22Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 30. 1. 2024
- 23Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 30. 1. 2024
- 24Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkovod 30. 1. 2024
- 25Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 30. 1. 2024
- 26Výroba výrobkov z gumy a plastovod 30. 1. 2024
- 27Odstraňovanie azbestu alebo materiálov obsahujúcich azbest zo stavieb pri búracích prácach, údržbárskych prácach, opravách a iných činnostiachod 13. 6. 2020
- 28Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 12. 3. 2019
- 29Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 12. 3. 2019
- 30Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 3. 2019
- 31Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 3. 2019
- 32Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 3. 2019
- 33Prípravné práce k realizácií stavbyod 12. 3. 2019
- 34Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 3. 2019
- 35Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 3. 2019
- 36Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 3. 2019
- 37Vedenie účtovníctvaod 12. 3. 2019
- 38Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 3. 2019
- 39Prenájom hnuteľných vecíod 12. 3. 2019
- 40Čistiace a upratovacie službyod 12. 3. 2019
- 41Administratívne službyod 12. 3. 2019
- 42Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 12. 3. 2019
- 43Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 12. 3. 2019
- 44Strechárod 12. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52263991
- RÚZ ID
- 1827593
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat256 935 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 24. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2120977243
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 12. 3. 2019Zmena sídlaŠarišská 1035/145, Veľký Šariš