VAANTOUR, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 120 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 100/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (9 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 3. 2019
- Sídlo
- Na Sihoti 1157/11, 02601, Dolný Kubín
- EBITDA marža22,9 %
- ROA (návratnosť aktív)69,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)82,0 %
- Zadlženosť15 %
- Kapitálová primeranosť85,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 18.92netIncome: 1 612revenue: 8 521prevNetIncome: 200.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 85.21equity: 1 965assets: 2 306
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 14.79equity: 1 965assets: 2 306
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.78revenueYoY: 119.61validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.91netMargin: 18.92ebitda: 1 952revenue: 8 521
Altman Z''-Score15.34Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.84 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 69.90 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 69.90 % vs. predchádzajúce 51.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 14.79 % vs. predchádzajúce 9.02 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.70× vs. predchádzajúce 10.00×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 18.92 % vs. predchádzajúca 5.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 85.21 % vs. predchádzajúca 90.98 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 8521 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 120 % na 8521 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 18.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.19 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 85 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9 tis. € | 4 tis. € | +119,6 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 235 € | +730,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 212 € | +730,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 200 € | +706,0 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 388 € | +494,3 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 353 € | +456,7 % |
- 19. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie85.2%
- Cudzie zdroje14.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 9 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 388 € | 353 € | 235 € | 200 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 0 € | — | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 0 € | 154 € | 153 € | 0 € | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 513 € | 154 € | 153 € | 52 € | -5 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 4 tis. € | 200 € | 158 € | 200 € | 158 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie cestovnej agentúryod 19. 3. 2019
- 2výroba potravinárskych výrobkovod 19. 3. 2019
- 3výroba nápojovod 19. 3. 2019
- 4opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 19. 3. 2019
- 5výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 19. 3. 2019
- 6výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 3. 2019
- 7diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 19. 3. 2019
- 8výroba bižutérie a suvenírovod 19. 3. 2019
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 3. 2019
- 10prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 3. 2019
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 3. 2019
- 12údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 3. 2019
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 3. 2019
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 3. 2019
- 15nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 3. 2019
- 16sťahovacie službyod 19. 3. 2019
- 17kuriérske službyod 19. 3. 2019
- 18ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 19. 3. 2019
- 19poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 3. 2019
- 20prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 3. 2019
- 21ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 19. 3. 2019
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 3. 2019
- 23vedenie účtovníctvaod 19. 3. 2019
- 24reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 3. 2019
- 25dizajnérske činnostiod 19. 3. 2019
- 26prenájom hnuteľných vecíod 19. 3. 2019
- 27informačná činnosťod 19. 3. 2019
- 28čistiace a upratovacie službyod 19. 3. 2019
- 29administratívne službyod 19. 3. 2019
- 30vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 3. 2019
- 31prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 19. 3. 2019
- 32poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 19. 3. 2019
- 33poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 19. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52264815
- RÚZ ID
- 1834091
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat8 521 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna