SK MONT GROUP, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 390 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 15/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (215 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 4. 2019
- Sídlo
- Dlhá 2, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)1,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť22,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.208netIncome: 448.00revenue: 215 453prevNetIncome: 2 707
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 22.53equity: 8 577assets: 38 069
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 77.47equity: 8 577assets: 38 069
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.35revenueYoY: 389.79validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.263netMargin: 0.208ebitda: 567.00revenue: 215 453
Altman Z''-Score-0.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.44 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.18 % vs. predchádzajúce 4.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 77.47 % vs. predchádzajúce 118.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.66× vs. predchádzajúce 0.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.21 % vs. predchádzajúca 6.15 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 22.53 % vs. predchádzajúca -18.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 41 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +390 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 390 % na 215 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 390 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 215 tis. € | 44 tis. € | +389,8 % |
| EBITDA | 567 € | 5 tis. € | −87,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 510 € | 4 tis. € | −87,6 % |
| Čistý zisk | 448 € | 3 tis. € | −83,5 % |
| Aktíva | 38 tis. € | 64 tis. € | −40,9 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | -12 tis. € | +172,3 % |
- 3. 4. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie22.5%
- Cudzie zdroje77.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 215 tis. € | 38 tis. € | 9 tis. € | 567 € | 448 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 44 tis. € | 64 tis. € | -12 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 168 tis. € | 71 tis. € | -15 tis. € | -14 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 289 tis. € | 106 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 4. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52264823
- RÚZ ID
- 1834329
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 4. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat289 229 EUR · rok 2019