Elite s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 427 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 6. 2019
- Sídlo
- Staré Grunty 6, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža8,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť1 %
- Kapitálová primeranosť99,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.04netIncome: 50.00revenue: 4 830prevNetIncome: 195.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 99.20equity: 42 083assets: 42 423
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 0.801equity: 42 083assets: 42 423
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -74.92revenueYoY: 427.29validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.07netMargin: 1.04ebitda: 390.00revenue: 4 830
Altman Z''-Score133.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.05 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 129.96 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.12 % vs. predchádzajúce 0.46 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 0.80 % vs. predchádzajúce 0.08 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.04 % vs. predchádzajúca 21.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 99.20 % vs. predchádzajúca 99.92 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4830 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +427 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 427 % na 4830 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 99 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 916 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 916 € | +427,3 % |
| EBITDA | 390 € | 229 € | +70,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 351 € | 206 € | +70,3 % |
| Čistý zisk | 50 € | 195 € | −74,4 % |
| Aktíva | 42 tis. € | 42 tis. € | +0,8 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 42 tis. € | +0,1 % |
- 12. 6. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie99.2%
- Cudzie zdroje0.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 42 tis. € | 42 tis. € | 390 € | 50 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 916 € | 42 tis. € | 42 tis. € | 229 € | 195 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 4 tis. € | 42 tis. € | 42 tis. € | 634 € | 634 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 306 tis. € | 48 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 18 tis. € | 18 tis. € | — | — | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 18 tis. € | 18 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 6. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 6. 2019
- 2Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 12. 6. 2019
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 6. 2019
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 6. 2019
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 6. 2019
- 6Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitárnych viedod 12. 6. 2019
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 6. 2019
- 8Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 12. 6. 2019
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 6. 2019
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 12. 6. 2019
- 11Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 12. 6. 2019
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 6. 2019
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 6. 2019
- 14Reklamné a marketingové službyod 12. 6. 2019
- 15Skladovanie a uskladňovanieod 12. 6. 2019
- 16Čistiace a upratovacie službyod 12. 6. 2019
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 12. 6. 2019
- 18Administratívne službyod 12. 6. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52269311
- RÚZ ID
- 1857892
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 6. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat306 348 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna