REKLAMA M s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (216 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2019
- Sídlo
- Ľubochnianska 1, 08006, Ľubotice
- EBITDA marža9,9 %
- ROA (návratnosť aktív)9,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,8 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť16,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.69netIncome: 12 301revenue: 216 282prevNetIncome: 30.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.70equity: 21 653assets: 129 696
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.30equity: 21 653assets: 129 696
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.01revenueYoY: 12.53validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.92netMargin: 5.69ebitda: 21 451revenue: 216 282
Altman Z''-Score1.90Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.48 % vs. predchádzajúce 0.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.30 % vs. predchádzajúce 93.38 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.67× vs. predchádzajúce 1.36×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.69 % vs. predchádzajúca 0.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.70 % vs. predchádzajúca 6.62 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 13 % na 216 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+13 %), ale aktíva klesajú (-8 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 216 tis. € | 192 tis. € | +12,5 % |
| EBITDA | 21 tis. € | 8 tis. € | +177,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | 7 tis. € | +177,9 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 30 € | +409× |
| Aktíva | 130 tis. € | 141 tis. € | −8,2 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 9 tis. € | +131,5 % |
- 16. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.7%
- Cudzie zdroje83.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 216 tis. € | 130 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 192 tis. € | 141 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 30 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 142 tis. € | 145 tis. € | 9 tis. € | -27 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 171 tis. € | 142 tis. € | 41 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 196 tis. € | 131 tis. € | 34 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 196 tis. € | 192 tis. € | 35 tis. € | 42 tis. € | 30 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 2. 2026
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 10. 2025
- 3Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 10. 2025
- 4Sprievodca cestovného ruchuod 17. 10. 2025
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 10. 2025
- 6Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 17. 10. 2025
- 7Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 17. 10. 2025
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 3. 2019
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 3. 2019
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 3. 2019
- 11Dizajnérske činnostiod 16. 3. 2019
- 12Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 16. 3. 2019
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 3. 2019
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 3. 2019
- 15Administratívne službyod 16. 3. 2019
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 16. 3. 2019
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2019
- 18Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 3. 2019
- 19Fotografické službyod 16. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52279090
- RÚZ ID
- 1837098
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat216 282 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 8. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120963493