SYTIQ a. s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 81 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje vysoké tržby (50,0 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 14. 3. 2019
- Sídlo
- Mlynské nivy 49, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)8,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,4 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.15netIncome: 2 574 257revenue: 50 003 153prevNetIncome: 635 730
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.00equity: 5 544 977assets: 29 182 339
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.00equity: 5 544 977assets: 29 182 339
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 56.34revenueYoY: 81.48validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.91netMargin: 5.15ebitda: 3 955 354revenue: 50 003 153
Altman Z''-Score1.90Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.82 % vs. predchádzajúce 5.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.00 % vs. predchádzajúce 75.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.71× vs. predchádzajúce 2.23×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.15 % vs. predchádzajúca 2.31 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.00 % vs. predchádzajúca 24.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 81 % na 50.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+81 %), aktíva (+137 %), vlastné imanie (+87 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50,0 mil. € | 27,6 mil. € | +81,5 % |
| EBITDA | 4,0 mil. € | 1,4 mil. € | +191,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3,6 mil. € | 1,2 mil. € | +191,6 % |
| Čistý zisk | 2,6 mil. € | 636 tis. € | +304,9 % |
| Aktíva | 29,2 mil. € | 12,3 mil. € | +136,5 % |
| Vlastné imanie | 5,5 mil. € | 3,0 mil. € | +86,7 % |
- 14. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.0%
- Cudzie zdroje81.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 50,0 mil. € | 29,2 mil. € | 5,5 mil. € | 4,0 mil. € | 2,6 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 27,6 mil. € | 12,3 mil. € | 3,0 mil. € | 1,4 mil. € | 636 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 29,0 mil. € | 11,4 mil. € | 2,3 mil. € | 774 tis. € | 174 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 26,8 mil. € | 8,8 mil. € | 2,2 mil. € | 747 tis. € | 207 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 23,4 mil. € | 8,1 mil. € | 2,0 mil. € | 1,3 mil. € | 590 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5,4 mil. € | 3,7 mil. € | 361 tis. € | 781 tis. € | 336 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 8 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 3. 2019
akciová spoločnosť
- Zmena sídla14. 3. 2019 → 18. 3. 2020
Mostová 2, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 16. 4. 2024
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 19. 3. 2020
- 3Výkon činnosti stavbyvedúcehood 21. 1. 2020
- 4Odborné prehliadky, odborné skúšky a opravy tlakových zariadeníod 21. 1. 2020
- 5Odborné prehliadky, odborné skúšky a opravy plynových zariadeníod 21. 1. 2020
- 6Zámočníctvood 21. 1. 2020
- 7prenájom hnuteľných vecíod 14. 3. 2019
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 14. 3. 2019
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 3. 2019
- 10inštalovanie a oprava elektrických rozvodov s nižším ako bezpečným napätímod 14. 3. 2019
- 11výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 3. 2019
- 12inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 3. 2019
- 13vedenie účtovníctvaod 14. 3. 2019
- 14činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 3. 2019
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 3. 2019
- 16faktoring a forfaitingod 14. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52286843
- RÚZ ID
- 1836747
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 3. 2019Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat50 003 153 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120967970
- 14. 3. 2019Zmena sídlaMostová 2, Bratislava - mestská časť Staré Mesto