RUDOLF BAKO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 3. 2019
- Sídlo
- Školská ul. 793/11, 95135, Veľké Zálužie
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,8 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť46,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.658netIncome: 316.00revenue: 47 999prevNetIncome: -28.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 46.14equity: 11 394assets: 24 693
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 53.86equity: 11 394assets: 24 693
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.85revenueYoY: 10.90validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.68netMargin: 0.658ebitda: 804.00revenue: 47 999
Altman Z''-Score2.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.84 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.28 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.28 % vs. predchádzajúce -0.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 53.86 % vs. predchádzajúce 22.24 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.94× vs. predchádzajúce 3.04×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.66 % vs. predchádzajúca -0.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 46.14 % vs. predchádzajúca 77.76 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 47999 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 48 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 43 tis. € | +10,9 % |
| EBITDA | 804 € | 260 € | +209,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 724 € | 234 € | +209,2 % |
| Čistý zisk | 316 € | -28 € | +12× |
| Aktíva | 25 tis. € | 14 tis. € | +73,3 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 11 tis. € | +2,9 % |
- 20. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie46.1%
- Cudzie zdroje53.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 25 tis. € | 11 tis. € | 804 € | 316 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 43 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 260 € | -28 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 46 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 36 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 508 € | 208 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 43 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 434 € | 147 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 30 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | -741 € | -952 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 3. 2019
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 3. 2019
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 20. 3. 2019
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 3. 2019
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 3. 2019
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 3. 2019
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 3. 2019
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 20. 3. 2019
- 9Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 20. 3. 2019
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 20. 3. 2019
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 20. 3. 2019
- 12Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 3. 2019
- 13Faktoring a forfaitingod 20. 3. 2019
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 3. 2019
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 20. 3. 2019
- 16Administratívne službyod 20. 3. 2019
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 3. 2019
- 18Čistiace a upratovacie službyod 20. 3. 2019
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 3. 2019
- 20Chov vybraných druhov zvieratod 20. 3. 2019
- 21Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 3. 2019
- 22Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 20. 3. 2019
- 23Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 20. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52289559
- RÚZ ID
- 1833319
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat47 999 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna